fbpx

Заснована місяць тому фірма зі статутником у тисячу гривень хоче 15 га на Прикарпатті нібито під вітроелектростанцію

Суспільство 20:48, 16.10, 2018

ТОВ "ВЕС Прикарпаття" заявило про намір спорудити у Рожнятівському районі вітроелектростанцію (ВЕС), площа якої становитиме приблизно 15 га на території трьох сільських рад.

Про це йдеться у повідомленні про плановану діяльність, яке підприємство подало до Єдиного реєстру оцінки впливу на довкілля.

"ВЕС Прикарпаття" планує спорудити ВЕС потужністю 25 МВт та 110 кВ лінії електропередачі довжиною до 15 км. Орієнтовний термін експлуатації ВЕС – 25 років.

Будівництво ВЕС планується на землях Ціневської, Рівнянської та Вільхівської сільських рад, які розташовані за межами населених пунктів на державних землях запасу.

"Передбачається встановлення 10 сучасних вітротурбін (ВЕУ) одиничною потужністю до 4 МВт та однієї трансформаторної підстанції (ТП). Висота башти ВЕУ – до 120 м. Загальна площа території ВЕС становитиме до 15 га",  йдеться в повідомленні.

За даними інформаційно-аналітичної системи YouControl, ТОВ "ВЕС Прикарпаття" зареєстроване 29 днів тому у селі Петропавлівська Борщагівка на Київщині. Розмір статутного капіталу становить тисячу гривень. Кінцеві бенефіціарні власники у реєстрі поки що не вказані. Очолює підприємство Мензюк Андрій Іванович.

Також Мензюк є засновником фірми "Кліар Енерджі-Херсон", заснованої 55 днів тому.

Цікаво, що наприкінці минулого року Андрій Мензюк заснував також ТОВ "Джімакс Груп", яке зараз перебуває у стані припинення.

Всі три фірми об’єднує одна юридична адреса: вулиця Соборна, будинок 2-В (офіс 67), село Петропавлівська Борщагівка, Києво-Святошинський район у Київській області.

До слова, пропозиції громадськості щодо планованої діяльності "ВЕС Прикарпаття" на Рожнівщині необхідно надсилати до управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації за адресою: 76014, м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова, 23 А, тел./факс 52-61-50; е-mail: [email protected]

В повідомленні "ВЕС Прикарпаття" викликає сумнів площа ділянки, яка передбачена під вітряки. Як свідчить практика зведення подібних споруд, в тому числі й на Прикарпатті, для спорудження й обслуговування одного вітряка вистачає 0,25 га. Навіщо фірмі переплачувати оренду за в рази більшу ділянку, не зрозуміло. Натомість відомі випадки, коли великі площі сумнівні фірми-одноденки отримували начебто під вітрогенерацію, а згодом змінювали цільове призначення землі.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: