fbpx

Франківчанка Дарина Когутяк перемогла у конкурсі Вікіпедії про Крим

Суспільство 10:34, 01.11, 2015

У Софії Київській відбулося нагородження переможців конкурсу статей для Вікіпедії "Пам'ятки України: Крим".

Конкурс, присвячений написанню статей про Крим і його культурну спадщину, стартував 26 червня і був приурочений Дню кримськотатарського прапора. Головний організатор конкурсу – ГО "Вікіпедія України" за підтримки Міністерства культури України й Національного заповідника "Софія Київська", пише Репортер з посиланням на QHA.

В українську Вікіпедію завдяки цьому проекту додалося 346 статей про Крим. Свої матеріали присилали з усієї України, у тому числі й Криму. Але оскільки півострів окупований, кримчани писали підпільно, не розкриваючи своїх імен. Переможцями стали: Дарина Когутяк (перше місце, Івано-Франківськ), Андрій Курбико (друге місце, Кривий Ріг), Ростислав Камеристов (Луганськ).

Фіналістка конкурсу Дарина Когутяк, відповідаючи на питання кореспондента QHA (Кримські новини) про те, чому вона вирішила взяти участь у конкурсі, розповіла:

"Мене зацікавила ця тема, тому що в Криму багато цікавих історичних пам’яток. І мене це зацікавило. Наприклад: курорт Симеїз, вілли, які мають історичний дух, і там стільки всього відбувалося. Вони вціліли після усіх воєн. Мене також зацікавили караїми. Особливо такі історичні фігури, як Кефелі Яків, про нього вийшла велика стаття, на яку я витратила багато часу", – розповідає переможниця.

Нагороди переможцям вручав Міністр культури України В’ячеслав Кириленко.

"Зараз усі дії Російської Федерації, яка узяла на себе все управління об’єктами культурної спадщини в Криму, є незаконними. І не визнані жодною країною і жодною інституцією у світі. Уся відповідальність за можливе ушкодження або руйнування пам’ятників Криму лежить на Російській Федерації. Про це ми неодноразово попереджали владу Криму, в тому числі й через міжнародні організації з боку Міністерства культури України. Усі ці дії, які відбуваються, мають незаконний характер. І після повернення Криму все це повинно бути повернено в українські кримські музеї та в кримські заповідники", – говорить Кириленко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: