fbpx

Франківчанка показала, в яких умовах народжують в обласному пологовому. ФОТО

Здоров'я 09:16, 25.01, 2016

Заплямовані матраци, облуплені ліжка, заклеєні скотчем вікна, обдертий лінолеум... - про сумні реалії обласного пологового будинку розповіла франківчанка Марія Козакевич.

Марія Козакевич поділилася своїми враженнями від побаченого у соцмережі. Допис викликав жваве обговорення. 

"Я тут була, дякувати Богу, вже тричі. Останній раз – тиждень тому. Та скільки б разів цей заклад не відвідувала, завжди до глибини душі вражають дві речі – чудо, таїнство народження нового життя і умови перебування після пологів…

Побаченим (а за 9 років між першими і третіми пологами нічого не змінилось) не можу не поділитись, бо болить, тривожить і лишає багато запитань.

Чому, переживши довгі години болючих переймів і пологів, жінка має ще декілька днів відмучувати на кривих радянських ліжках з пружинами, від яких потім страшенно ниє вся спина?

Чому пологовий так міцно, як за цінний раритет, тримається за старі заплямовані матраци і посірівшу і від старості і, мабуть, від сорому постіль, на якій, мабуть, дійсно лежало вже декілька поколінь франківчанок?!!

Чому за кілька днів перебування в пологовому навіть в туалеті жінка не може мати особистого простору, бо там немає ані дверки, ані шторки – в маленькому приміщенні знаходиться два унітази, умивальник і бочка для сміття, в яку навіть чоловіки, заходячи в туалет, викидають використані памперси і одноразові пеленки..!?

Чому так непродумано і так далеко мають йти жінки холодними довгими коридорами, щоб зробити флюорографію і УЗД (яку, до речі, дванадцятьом жінкам одночасно робили навстоячки і приділяючи кожній 15 секунд!!!)?

Кілька видів плитки в коридорі на підлозі асоціюються не інакше як з назвою фільму "50 відтінків сірого"…
А ще тумбочки, які не закриваються, облуплені дитячі ліжечка, заклеєні скотчем запотілі вікна, обдертий лінолеум на підлозі…..

А душова, що тут скажеш? Напрошується лише саркастичний коментар "дякую, що хоч тепла вода є".

Можна довго критикувати і висловлювати неприємні емоції – і так зрозуміло, що проблем багато і все мало би бути не так, як є, і жінки мали б народжувати в достойніших умовах.

Питання в тому, як це вирішити? Хто має зробити перший крок, взяти на себе відповідальність: влада, небайдужі місцеві бізнесмени, меценати, просто франківці – ті, які вже були і які ще планують там побувати, скинутись і купити нові ліжка, поміняти постіль, зробити ремонт в туалетах і душових??!! Так далі не може бути! Потрібні зміни!"  написала франківчанка. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: