fbpx

Франківчанка, яка акомпанує Бочеллі і грає на Страдіварі, розповіла про свій шлях до світової слави

Культура 09:57, 28.09, 2017

23-річна франківчанка Анастасія Петришак – відома скрипалька, яка виступає зі світовими зірками. 23-річній Анастасії довіряють античні інструменти відомих майстрів, таких як Страдіварі, Аматі, Гварнері.

Анастасія Петришак народилася в Івано-Франківську, тут почала вчитися гри на скрипці. Тепер вона відома скрипалька, яка виступає на одній сцені разом зі світовими зірками. Анастасії довіряють античні інструменти відомих майстрів, таких як Страдіварі, Аматі, Гварнері.

Дівчина розповідає, що своєму успіху завдячує батькам, першій викладачці та складнощам, які траплялись на її шляху, передає Радіо Свобода.

У 5 років Анастасія Петришак почала вчитися грати на фортепіано, щоб не відставати від брата. Через кілька років вона почує в рідному Івано-Франківську вуличного скрипаля, і батьки виконають бажання дочки.

"Я закохалася в скрипку і відтоді кожну годину говорила мамі: "Хочу грати на скрипці!" І наступного дня я була дуже рада, бо вона мене послухала і записала в клас струнних інструментів Марти Калинчук", – згадує скрипалька.

Перша вчителька Марта Калинчук змогла примножити любов до скрипки в Анастасії й розкрити її природний талант. Відтоді дівчина практично не розлучалася з інструментом і батькам не доводилося нагадувати дочці про необхідність робити домашнє завдання.

"Часто мене просили, щоб я переставала грати, пішла погуляла з дітьми, щось інше трошки робила. Але я дуже любила скрипку. Знаєте, є моменти, коли нелегко. У ті моменти я думаю, що якщо більше прорепетирувати, більше повчити, воно, звичайно, буде виходити краще", – розповідає Анастасія.

Анастасія вважає, що запізно пішла вчитися грати на скрипці, тож намагалася займатися більше від усіх, їздити на конкурси й виступати на концертах.

Анастасія Петришак

Коли їй виповнилося 10 років, батьки вирішили переїхати до Італії, щоб у дочки було більше можливостей реалізувати себе в музичному напрямку. Вони кинули все, шукали роботу на новому місці, але Насті не вдавалося в перші роки адаптуватись до Італії. Вона повернулася до України, і рік жила зі своєю наставницею зі скрипки Мартою Калинчук. Тепер Анастасія дуже вдячна батькам за таке мудре рішення.

"Хоча вони знали, що в Італії буде моє майбутнє, бо там більше перспектив. І вони там залишились мене чекати. Це було в 2004 році, цілий рік я прожила з Мартою Іванівною в Івано-Франківську. Але, звичайно, без батьків мені було сумно, і я почала думати, щоб повернутися до Італії", – пояснює Анастасія Петришак.

Із поверненням до Італії Анастасія взялася посилено вчити мову й шукати викладачів зі скрипки. Коли заняття призначали не більше двох разів на тиждень, вона шукала ще викладачів. Постійно переїжджала з одного італійського міста до іншого для навчання в консерваторіях, академіях та інститутах по класу скрипки, поки не досягла максимального рівня навчання в Італії для скрипки. Але й далі вона вдосконалювала свою майстерність у знаменитих майстрів.

"В Італії не дуже люблять іноземців. Завжди почуваєш себе чужим. Через це я завжди старалася вивчити якнайкраще мову. Завжди треба краще знати від інших, більше від інших, щоб тебе сприймали", – ділиться скрипалька.

У свої 23 роки Анастасія Петришак дає численні сольні концерти у всесвітньовідомих театрах і концертних залах, знімається в документальних фільмах, бере участь в італійських телевізійних програмах.

Анастасія Петришак

Крім того, вона має доступ до унікальних старовинних музичних інструментів, створених такими скрипковими майстрами, як Антоніо Страдіварі, Аматі, Джузеппе Гварнері та інші.

"Я грала на скрипці Гварнері того року, 27 жовтня. У мене була можливість зіграти концерт Паганіні №1 на скрипці самого Паганіні: він грав на ній 40 років, й інструмент увібрав у себе всі його емоції, думки, музику. Звичайно, це не лише велика відповідальність, це і велике щастя – мати в руках цей інструмент і знати, що саме він був у руках Паганіні", – згадує українка.

Анастасії Петришак довіряють не лише давати концерти на 300-400-річних інструментах, до неї звертаються й тоді, коли їх треба налаштувати.

"Мені дуже подобається ця робота. Нещодавно закінчила запис на цій скрипці Страдіварі. Називається "Іль Тоскано". Скрипка дуже-дуже-дуже хороша. Звук у неї настільки яскравий, настільки відчутне світло, прямо як сонце!" – хвалиться Анастасія Петришак.

Від 2010 року Анастасія Петришак співпрацює з відомим тенором Андреа Бочеллі. Саме завдяки спільному концерту скрипалька вперше за довгий період опинилася в Києві. На Батьківщину Анастасія Петришак зараз приїжджає нечасто, але дуже сумує за рідними місцями.

"Коли я повертаюсь до України, це для мене, як повернутися в дитинство. Перше, що я помітила, коли прилетіла, це приємний зелений колір, який я тільки в Україні бачила, – дуже-дуже красиві кольори".

Зараз Анастасія Петришак вчиться в Швейцарії, в Цюриху і, за її словами, не існує межі, на якій вона хотіла б зупинитися у прагненні вчитися й зростати у професійному плані.

"Життя дуже коротке, і не можу собі уявити навіть, що його вистачить на те, щоб вивчити всі твори для скрипки. Це неможливо!" – жалкує скрипалька.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: