fbpx

Франківчанка, яка виїхала до США, розповіла про батьківські збори в американських школах

Суспільство 19:07, 20.11, 2017

Індивідуальний прийом у вчителя та 10 хвилин на одного учня. Франківчанка Світлана Сіщук, яка в 2011 році переїхала до США, поділилася "шкільним" досвідом.

"Йшла я додому після батьківських зборів і думала: "та-а-а… яка величе-е-е-зна різниця між тим, про які батьківські збори я постійно читаю у Фб, й тим, чим вони є в американській школі",  написала Світлана Сіщук у мережі.

Франківчанка описала принципові відмінності батьківських зборів у американських школах.

1. Розклад батьківських зборів відомий заздалегідь.

На початку навчального року Департамент освіти Нью-Йорка на своєму сайті оприлюднює весь календар на наступний рік (всі вихідні, неповні навчальні дні, канікули, батьківські збори і т. д). Проводяться збори двічі на рік. В усіх муніципальних школах збори проходять в одні й ті самі дні. Просто для початкових шкіл – це одні дати, для середніх – інші, а для вищих шкіл – ще інакші. Допускаються інші дати на розгляд школи, але приблизно в той самий період, що визначено Департаментом. 

2. Взагалі, зборами це не назвеш. Власне, назва "parent-teacher conference" – конференція батьків з вчителями. І зустріч ця відбувається індивідуально. 

3. Батьки кожної дитини приходять на строго визначений час.

За місяць до зборів кожен з батьків отримує зі школи лист, в якому повідомляється, коли саме відбудуться збори і кілька варіантів, на яку годину зручно прийти. Батькам необхідно цього листа підписати, вказати зручну годину і передати дитиною назад до школи. Ще за кілька днів приходить ще один лист-нагадування, в якому вже вказується точна година, на яку вас будуть чекати в школі. В нашому випадку було о 17.50. В клас я зайшла о 17.55.

4. Перед класами стоять стільці, щоб ті, хто прийшов трохи раніше, могли сісти. Багато батьків приходять обидвоє, а деякі й з дитиною (чи двома-трьома).

5. Напередодні зборів батьки отримують зі школи окремого для кожної дитини закритого листа з результатами за "перший шкільний період", тобто за три місяці навчання (всього таких періодів три). Необхідно цей звіт підписати і повернути вчителю. Батьки залишають собі копії.

В звіті відображені всі успіхи (або неуспіхи) дитини з академічних навичок, соціально-емоційного розвитку, а також поведінки, дотримань правил школи, кількість пропущених днів чи запізнень. До кожного пункту додається коментар вчителя, який викладає ту чи іншу дисципліну. 

6. На кожну дитину відводиться всього 10 хвилин!

Здається, що це дуже мало, але насправді цілком достатньо! Тому що, по-перше, ви приходите вже підготовлені і з конкретними запитаннями. А по-друге, фактично це просто можливість побачити "наживо" вчителів вашої дитини. Так як просто так в школу "поговорити" з вчителем тут ви не прийдете. А всі поточні питання (успішності, поведінки і т. д.) ви маєте можливість вирішувати щодня впродовж робочого тижня. З усіма вчителями можна спілкуватись через електронні листи. 

7. І найголовніше! Як хвалять дітей – це просто неймовірно! Я прийшла додому – і йшла дивитись, чи у нашого "принца" не виросли часом крильця і німб.

Звичайно, наголошують, які є труднощі в спілкуванні з однокласниками чи вчителями чи що виходить не зовсім вдало… Але все це відбувається дуже м’яко, приязно і виключно після того, як розкажуть, яка у вас чудова, талановита і взагалі неймовірна дитина! І як вони раді, що вона вчиться в їхній школі!

"Слухайте, ну це все та-а-а-к приємно: "О, які ми класні батьки! Якого сина виховуємо!" От наскільки ми переживали перед початком навчального року, хоч і знали, що школа ду-у-у-же хороша, як це все буде відбуватись, настільки тепер ми спокійні, що нашому маленькому там добре!" – таке загальне враження франківчанки від перших батьківських зборів в типовій американській школі. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: