fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Франківщина звернулася в Міноборони, щоби призначення статусу учасників бойових дій делегували обласним військкоматам

Франківщина звернулася в Міноборони, щоби призначення статусу учасників бойових дій делегували обласним військкоматам

Суспільство 12:38, 28.04, 2015

П'ять областей Західної України подали в Міноборони та прем'єр-міністру Яценюку відповідні звернення.

Причиною звернення є те, що з грудня минулого року і досі жодному прикарпатцю з тих, що воювали на Донбасі, не присвоєний статус “учасник бойових дій”. Наразі обласний військкомат оформив 164 подання на присвоєння статусу і подав їх на розгляд відповідної комісії Міністерства оборони України. Жодного результату.

В цьому контексті дивує доручення головам ОДА від прем’єра Яценюка взяти під контроль скорочення термінів оформлення документів із 6, як це визначено нормативними документами тепер, до 3 місяців. Про це, як повідомив на прес-конференції голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук, йшлося на останній нараді голів обласних адміністрацій із главою Кабміну.

За словами Гончарука, це було усне доручення Яценюка міністру оборони Полтораку.

Також прем’єр усно доручив головам ОДА та міністру оборони усунути зловживання з присвоєнням статусу учасника АТО по типу отримання фіктивних посвідчень ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. У цьому випадку голови ОДА фактично також не мають впливу на ситуацію.

Затримка із наданням військовим статусу учасників бойових дій характерна для всіх захудноукраїнських областей. Відтак Львівщина, Франківщина, Тернопільщина, Рівненщина, Хмельниччина і Чернівеччина подали звернення до Міністерства оборони та прем’єр-міністра, щоби функції з присвоєння статусу делегували на місця.

Як повідомив голова Народної ради Прикарпаття, куратор Обласного інформаційного центру для учасників АТО Володимир Веркалець, документ пішов від Інформаційного центру учасників АТО і їх сімей. Він є структурою Департаменту соціальної політики ОДА. Столичній владі запропонували передати обласним військкоматам повноваження винесення кінцевого рішення про присвоєння статусів учасникам війни на Сході.

Раніше КУРС писав про те, що жоден з демобілізованих бійців Збройних Сил України з Прикарпаття не отримав статусу учасника бойових дій. А 44 справи про присвоєння статусу комісія Міноборони повернула на доопрацювання. Наразі ці справи знову передали на розгляд комісії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: