fbpx

Франківськ у диму: петиція ввести штаф 17 тис. грн за спалювання відходів для мешканців підміських сіл

Здоров'я 14:16, 02.10, 2016

Причиною подання петиції стало сезонне спалювання мешканцями приватного сектору Івано-Франківська та підміських сіл листя, городини та побутових відходів.

Франківці обурюються в соцмережі димом від вогнищ у приватному секторі та в підміських селах, який щовечора вкриває місто.

“Весь БАМ знову в диму. Мене цікавить, коли нарешті люди в Крихівцях і Драгомирчанах хоть трохи почнуть думати головою, а не дупою. Скільки можна вже писати про шкідливість такого диму!!! Хіба важко це все сміття викунути? Де наші славні копи, чи в пріусах кондиціонери настільки хороші?” – спровокував дискусію у Фейсбук Мирослав Косик. 

“Такий хороший вечір спаскудили, ні вікна відкрити, ні погуляти”, – підтримала мешканка мікрорайону Наталія Солонична.

Те саме спостерігають франківці на Каскаді, на Вовчинецькій, в районі Набережної.

“Я вам так скажу: ніхто не контролює спалення сміття, в поліцію дзвонив, в екологічну інспекцію дзвонив (вони навіть трубки не беруть), в пожарну дзвонив – і всі вони говорять одні відмовки. Пішов в с/р, на дошці оголошень є прохання до мешканців села не спалювати листя і суху траву і пише, що за це передбачений штраф, але хто накласти цей штраф має, на жаль, не пише. А людям таке враження, що на…ти на інших, от недавно підходжу до одного такого і кажу: ти тут палиш, а в мене все подвір’я і хата в диму, а він мені у відповідь – ти купив тут ділянку і будеш розказувати, мені, угорницькому, що я маю робити. Ну і як з таким бидлом будувати правову державу?” – не приховує емоцій Назар Литвинчук.

Нагляд за дотриманням пожежної безпеки, в тому числі заборони спалювати побутове сміття, покладений у Франківську на муніципальну інспекцію з благоустрою, а в селах – на органи місцевого самоврядування.

Щоби зробити існуючу заборону дієвою, франківці подали електронну петицію до влади.

“Заборонити самовільне спалювання сміття та ввести фінансову відповідальність – штраф у розмірі 17 000 грн, – йдеться в петиції. – Мешканці приватного сектору спалюють сміття, тим самим завдають шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю мешканців сусідніх районів!”

Петиція зареєстрована 12 вересня. Наразі вона має 59 із потрібних для розгляду 250 підписів мешканців міста. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: