fbpx

Франківськ увійшов у десятку найдемократичніших міст. РЕЙТИНГ

Суспільство 17:00, 29.10, 2018

Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень в рамках проектуUSAID "Громадяни в дії" оцінили демократичність процедур місцевих рад, в яких прописані можливості жителів впливати на процес ухвалення рішень.

Рейтинг опублікований на сайті організації.

Лідерами демократичності у 2018 році стали:

1. Чернівці – 90%.

2. Київ – 76%.

3. Хмельницький – 75%.

4. Львів – 70%.

5. Краматорськ – 66%.

6. Черкаси – 61%

Івано-Франківськ, Чернігів, Ужгород, Суми набрали по 59%.

Найнижчі показники демократичності виявились у Харкова (38%) та Житомира (29%).

Загальна середня якість місцевої демократії в 2018 році в обласних центрах – 55 %.

Франківськ увійшов у десятку найдемократичніших міст. РЕЙТИНГ 1

Експерти відмітили, що за останні два роки значна кількість міських рад розширила можливості для жителів управляти своїми містами. Покращення ситуації досягнуто за рахунок запуску в містах нових інструментів місцевої демократії – бюджетів участі та електронних петицій.

Так, за два роки 21 місто запустило бюджет участі, і ще 15 – е-петиції. Лише 4 міста запустило місцеві ініціативи і 3 – громадські слухання.

Також відмічається загальний тренд на підвищення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування громаді: покращились положення про звітування міського голови та депутатів (7 міст), положення про депутатські комісії (5 міст), а також регламент міської ради (7 міст).

Загалом експерти проаналізували більш як 300 рішень місцевих рад і відмітили, що в 70 з них протягом останніх 2 років вносились позитивні зміни, які розширюють можливості жителів впливати на процеси управління містом.

В порівнянні з 2016 роком загальний середній рівень демократичності українських міст зріс на 17%. Найбільший прогрес зробили міські ради Києва, Львова, Хмельницького та Рівного.

В той же час в окремих містах лишаються штучні бар’єри, які роблять майже неможливим скористатись інструментами місцевої демократії.

Так, для ініціювання громадських слухань в Чернігові потрібно зібрати 3000 підписів жителів (рекомендація – не більше 50), а щоб подати місцеву ініціативу в Кропивницькому – 19 000 підписів (рекомендація – не більше 250).

Найгірше врегульовано інструментами є загальні збори громадян (31%) та регламент виконавчого комітету міської ради (28%).

Найкраще демократичне регулювання в нових інструментів місцевої демократії: електронна петиція (94%) та бюджет участі (85%).

В рамках дослідження охоплено 24 обласних центри.

Дослідження проводилось в травні-серпні 2018 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: