fbpx

Франківська активістка звинуватила кадрову комісію поліції в упередженості під час набору до нової служби

Суспільство 07:10, 13.11, 2015

Замовчування результатів психологічного тестування та відсутність обґрунтування відмови кандидату – з цими та іншими незрозумілими ситуаціями стикнулася під час проходження відбору до поліції активістка з Івано-Франківська, правник Младена Бринська.

Свою історію кандидатка в поліцейські виклала у соцмережі Фейсбук. "Фінал", – так назвала допис Младена Бринська. 

"Нагадаю, що останній-преостанній етап відбору в Києві я не пройшла через "невдале" спілкування з психіатром, після якого мені рекомендували пройти додаткове психологічне тестування. 

Дати тестування не призначили, а коли я подзвонила на гарячу лінію, сказали, що жодних додаткових тестів проходити не треба, лише очікувати на результат. 
Нагадаю, що все це відбувалося на фоні висловленого мною і розповсюдженого на широкий загал незадоволення з приводу набору довідок, який вимагали зібрати кандидатам, що мали б бути відібраними для служби.

Після успішного проходження ВЛК у Франківську близько 2 тижнів я чекала запрошення на наступні етапи і навіть телефонувала, щоб уточнити, чи проходжу я далі. На гарячій лінії мені повідомили, що всі тестові етапи мені перезарахували і я маю просто чекати на співбесіду. 
Співбесіду призначили на останній день відбору. Склад комісії мене, чесно кажучи, не дуже порадував через присутність у ньому, як я зрозуміла, чинних працівників міліції і психологів (чи хто це взагалі був?) незрозумілої компетентності. Під час співбесіди домінували питання про те, як я збираюсь поєднувати виховання доньки з роботою патрульного поліцейського. Крім цього, з вуст інтерв'юерки років 20 від сили пролунала теза "Вам вистачає клепки працювати спостерігачем на виборах, а ви хочете стати звичайним патрульним".

Я не стала наголошувати на тому, що такими словами, вона, можливо, принизила інтелектуальні здібності присутнього в комісії працівника патрульної служби та й інших, не менш освічених чинних патрульних  це вже хай самі розбираються, але мені така постановка питання здалася щонайменше дивною. 

Працівник міліції запитував, що я буду робити, коли мені скажуть за свої кошти заправляти автомобіль, щоб виїхати на виклик,  як то кажуть, реформа в дії. З мого боку був єдиний косяк – неправильно сказала назву заборонного знаку  замість "зупинка і стоянка заборонена" сказала "стоянка заборонена". Знову, як і під час київської співбесіди, пролунало питання про те, чи готова я виконувати накази, які суперечать моїм переконанням. Соýпаденіє?

Далі було найцікавіше  співбесіда з психіатром. Цього разу, до честі комісії, співбесіда відбувалась лише за присутності лікаря та медсестри, без участі інших кандидатів. Психіатр сказав, що претензій до мого психічного здоров'я він не має і я придатна для служби. А потім взяв в руки результати мого первинного психологічного тесту, який я проходила ще в Києві, і здивувався… коли я пояснила, що на київській співбесіді мені рекомендували пройти повторний тест, але я на нього не з'явилася, а у Франківську на тест мене не запросили, почали з'ясовувати з керівництвом, в чому проблема. Психіатр знову написав на акті ВЛК, що рекомендовано пройти додатково психологічний тест і сказав чекати дзвінка. 

Дзвінка я чекати не стала, а відразу пішла до Мустафи Найєма з'ясувати, коли і як я маю пройти додатковий тест і взагалі, чому знову виникає та ж сама ситуація. Як виявилося, в базі даних було зазначено, що додатковий психологічний тест я проходила ще в Києві. На мої доводи про те, що фізично я не могла його проходити, бо не з'явилася, Мустафа відповів таке: "я кажу те, що бачу в базі даних  ви проходили додаткове тестування, але в нас немає акту про проходження і результатів".

А далі (увага!!!) "Вам треба звернутися в Київ, щоб цей акт Вам надали". Навчена досвідом "звернення в Київ по результати медичного обстеження" ще перед ВЛК, я наполягала на тому, щоб мені призначили додаткове тестування тут. Призначили.

Цікаво було й послухати розмови в коридорах, з яких ставало зрозуміло, що дівчата з support team, які перевіряють документи кандидатів, розказують, в які двері заходити і роздають анкети для заповнення, також проходять співбесіди на патрульних. Виглядає дивно…

Наступного робочого дня пройшла тестування. З результатами тестування ознайомитись ніхто не давав. Графічний результат тесту дали психологу для опису. Знову співбесіда з психологом. Знову питання про дитину, про чоловіка і про те, що на цій роботі моїми напарниками будуть чоловіки (ніби я схожа на німфоманку, а Остап ревнивець консервативних поглядів на роль жінки в сім'ї, їйбогу:) ). Потім результати тесту передали психіатру. 
Психіатр зазначив, що все нормально, підтвердив мій діагноз здорової і придатної. На тому й розійшлися. 
Тим часом іншим учасникам потрошки почали приходити запрошення на навчання. Мені  нема. 
Врешті, не дочекавшись будь-якої відповіді, сама зателефонувала на гарячу лінію. 
Відповідь така: "ви в резерві. Це означає, якщо хтось відмовиться, вас можуть взяти. Ви можете подавати заявки в інших містах, вас можуть запросити на інші посади. Очікуйте на офіційний лист-відповідь".

Що тут скажеш: після всього побаченого і почутого в мене виникло багато питань. В тому числі щодо об'єктивності та неупередженості відбору в регіонах.

Перше питання  хто і на підставі яких документів вніс в базу даних інформацію про те, що я пройшла додаткове тестування в Києві (що ймовірно, і стало причиною першої відмови)?

Які критерії відбору членів конкурсних комісій, чи пройшли переатестацію ті працівники міліції, які були в комісіях?

Чому замовчують від кандидатів інформацію про результати психологічного тестування і чому кандидатам, які не пройшли відбір, досі не надіслано офіційної відповіді із зазначенням причини відмови?

Чим далі в ліс, тим більше сумнівів, що відбір в Івано-Франківську (та й інших містах) на 100% є об'єктивним",  вважає екс-кандидатка в поліцейські. 

Нещодавно КУРС писав, що у Франківську кадрову перевірку у поліцію проводять ті самі люди, які за часів Януковича віддавали накази розганяти Майдан. Про це розповів працівник Коломийського РВ УМВС Володимир Зузяк, який у свій час відмовився їхати розганяти мирні демонстрації на Майдані, а згодом брав участь у бойових діях на Сході. Після переатестації його не прийняли у Національну поліцію. Правоохоронець заявляє про корупційні схеми в обласному управлінні вчорашньої міліції.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: