fbpx

Франківська мерія прогнозує, що центральне опалення стане вигідним. ВІДЕО

Суспільство 13:52, 29.04, 2017

"Драконівські" тарифи на опалення стимулюють до пошуку альтернатив. В "Теплокомуненерго" розповіли про план розвитку підприємства на наступний рік. Основний акцент – на модернізації міських котелень. А в перспективі – максимальну відмову від природного газу. Адже вартість "блакитного" палива зросла удвічі.

Непідйомні тарифи для населення спричиняють накопичення заборгованості ДП "Івано-Франківськтеплокомуненерго" перед національним постачальником. Відтак торік ця сума зросла майже на 20 мільйонів, бідкаються теплоенергетики. А рівень розрахунків за теплоенергію суттєво знизився. Централізованим теплопостачанням послуговується 70% іванофранківців, йдеться у сюжеті ТРК "Вежа".

Наразі комунальникам вдалося модернізувати 6 котелень. Тепер вони працюють на біопаливі. Фінансування надали міжнародні кредитори ЄБРР та шведська агенція SIDA. Ще три проекти модернізації нині в розробці. В "Теплокомуненерго" зазначили, загальна кількість виробленої теплової енергії за рахунок біопалива вже становить 2%. Економічний ефект модернізації сягає 30 тисяч євро за рік. З такими темпами централізоване опалення стане вигідним для населення, прогнозують у мерії.

Комунальники також підрахували економічний ефект від енергоефективності в житлових будинках. Показовим став будинок на Івасюка. Споживання тепла тут суттєво скоротилося. Змешилася і оплата на відповідні послуги на 50 копійок за м².

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: