fbpx

Франківська міськрада вимагає референдуму щодо продажу сільськогосподарських земель

Політика 15:45, 16.05, 2017

Міська рада просить керівництво держави не скасовувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента, Голови ВРУ та Прем'єр-міністра України з проханням не допустити скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Звернення на сесії міської ради зачитав голова фракції "Батьківщина" Руслан Терешко.

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель діє до 1 січня 2018 року та до прийняття відповідного закону про обіг земель.

"Однак рішення про розпродаж сільськогосподарської землі вже ухвалене Президентом, урядом Гройсмана та їхньою "кишеньковою" більшістю в парламенті – відповідний законопроект внесено на розгляд Верховної Ради України. Аграрна мафія намагається таким чином узаконити те, що вже прибрали до рук (всупереч мораторію в Верховній Раді зареєстровано законопроект про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року)", – йдеться у зверненні.

"Якщо закон, яким дозволятиметься продаж землі, буде ухвалено, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми або їхати за кордон шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ", – зачитав Терешко.

Івано-Франківська  міська рада просить керівництво держави провести референдум щодо заборони продажу сільськогосподарських земель та апелює до обласних, міських, районних рад України з проханням підтримати звернення. Окремо міська рада направить звернення у ВРУ з проханням не розглядати закони, які стосуються запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, до прийняття рішення на всеукраїнському референдумі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: