Про це йдеться у прес-релізі громадської ініціативи "#ВКЛЮЧАЙСЯ", пише УП.
"У половині областей України досі порушується право громадян на подання особливої форми колективного звернення до органу місцевого самоврядування – електронної петиції", – сказано у прес-релізі.
Такий висновок зроблено на основі дослідження, що провела спільнота.
"Група громадських активістів проаналізувала веб-сайти обласних і міських рад у обласних центрах України на наявність можливостей подання громадянами електронних петицій. Виявилось, що у 12 з 24 такий сервіс взагалі відсутній, а у трьох тільки налагоджують цей процес", – сказано у прес-релізі.
![](http://img.pravda.com/images/doc/c/f/cfa0267-2016.06.infograf-petition-vkl-09.jpg)
Зокрема, електронні петиції не запроваджені облрадами Закарпатської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Черкаської, Чернігівської та Чернівецької областей.
Вказується, що у Вінницькій обласній адміністрації сервіс існує, але "працює незадовільно", а у Донецькій та Запорізькій – системи у розробці чи у тестовому режимі.
Спільнота нагадує, що майже два роки тому, 2 липня 2015 р., Верховна Рада прийняла Закон "Про звернення громадян", яким передбачалося, що сервіси подання електронних петицій повинні запрацювати протягом трьох місяців.