fbpx

Облрада проситиме центральну владу врятувати Калуш від екологічної катастрофи

Суспільство 15:13, 10.05, 2017

Депутати Івано-Франківської облради вирішили звернутися до Президента, Кабміну та ВРУ щодо проведення комплексу робіт для недопущення екологічної катастрофи на території Калуського гірничопромислового району.

Про це йшлося сьогодні на засіданні президії Івано-Франківської обласної ради.
Голова облради Олександр Сич наголосив, що облрада продовжує практику виїзних засідань. Чергову сесію обласної ради проведуть у Калуші.
 
За словами Сича, після того, як Калуш визнали зоною екологічного лиха, ніяких суттєвих кроків з вирішення проблемних питань зроблено не було. Тому, щоб привернути до цього увагу, вирішили зосередитися на екологічних питаннях.
 
Заступник начальника управління екології та природних ресурсів Андрій Пліхтяк коротко зачитав президії облради текст звернення.
 
У ньому йдеться про загрози, які існують у районі, описані проблеми, що призвели до можливого екологічного лиха, але немає жодних чітких кроків щодо усунення цих проблем, а лише прохання "посприяти у проведенні комплексу робіт для недопущення екологічної катастрофи на території Калуського гірничопромислового району".
 
Депутати поцікавились, чи не пробували запросити на цю сесію представників Мінекології, оскільки питання загальнодержавного рівня. Сич відповів, що спроби були, надсилалися листи, але з екологічного комітету не приїде ніхто.
"Свого часу у Верховній Раді була створена слідча комісія, яка не дала результатів. Їхня позиція така: "Поки не буде якихось підсумків, ми робити нічого не будем". А в нас інша", – прокоментував Сич.
І додав, що 95% депутатів не бачили проблеми, як вона є.
"Ми, депутати обласної ради, маємо самі це побачити. Вивезення гексахлорбензолу – це одне, а друге  соціальна проблема там, де є просідання землі".
Олександр Сич зазначив, що в силах облради передбачити кошти на виправлення проблем. Все інше – за високопосадовцями.
Депутати одноголосно проголосували за включення звернення до порядку денного сесії.
 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: