fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Суспільство
  • Франківська округа Пласту НСОУ до річниці створення УПА провела науково-пізнавальну експедицію "Повстанськими стежками"

Франківська округа Пласту НСОУ до річниці створення УПА провела науково-пізнавальну експедицію "Повстанськими стежками"

Суспільство 17:52, 14.10, 2015

9 жовтня пластуни відвідали могилу Василя Шелеста – пластуна, полковника УПА, командира оперативної групи УПА-Захід (26 січня 1944 – квітень 1949), крайового провідника ОУН Карпатського краю, Генерального судді ОУН, заступника головного командира УПА, в смт Перегінськ Рожнятівського району.

Наступним пунктом в мандрівці стало добре діло – маркування маршруту від урочища Ангелів до урочища Свинного, поблизу Гринькова, де з 1943 по 1946 роки знаходився табір УПА під проводом "Летуна",  "Заграва".

Надвечір після насиченого дня пластуни провели повстанську ватру, де лунали тематичні пісні та відбулось історичне обговорення буремних подій минулого століття.

10 жовтня пластуни вирушили до хати-музею в урочище Яла, що за Осмолодою, де загинув "Шелест" з дружиною та побратимами. Після молебню учасники вшанували героїв хвилиною мовчання та вирушили до наступного пункту мандрівки – смт Солотвин на Богородчанщині.

Там відвідали пластову домівку, де мали змогу ознайомитись із життям та діяльністю одного із видатних засновників Пласту – Івана Чмоли, який народився в Солотвині. Також дізналися про життєпис Михайла Дяченка (пластун, член УГВР, референт пропаганди Карпатського краю, поет УПА, ідеолог, публіцист і пропагандист українського збройного підпілля ОУН-УПА), який загинув в с. Дзвиняч Богородчанського району.

11 жовтня 2015 р. пластуни Округи продовжили мандрівку до с. Пуків Рогатинського району, де відбулась посвята пам’ятного хреста біля місця, де знаходилась підпільна штаб-квартира командира УПА Романа Шухевича (1945-1946 рр). 

На заході також були присутні Юрій та Марія Шухевичі  діти легендарного командира УПА. Приємним є те, що до встановлення цього знаку значною мірою долучилися місцеві пластуни.

Франківська округа Пласту НСОУ до річниці створення УПА провела науково-пізнавальну експедицію "Повстанськими стежками" 1

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: