fbpx

Франківська ЗОШ №12 успішно пройшла атестацію, – результати

Суспільство 11:02, 14.06, 2017

З 13 до 24 березня проведено атестаційну експертизу Івано-Франківської ЗШ № 12. Її проводила комісія у кількості 15 осіб. Результати експертизи опублікував департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

Як йдеться у висновку комісії, Івано-Франківська ЗШ №12 повністю укомплектована педагогічними кадрами.

У закладі працює 81 працівник: 62 педагоги та 19 технічних працівників. З них: 2 перебувають у відпустці по догляду за дитиною, 3 – сумісників.

Протягом 2016-2017 навчального року у закладі навчається 769 учнів, у т. ч.: в школі І ступеня – 351 учень, в школі ІІ ступеня – 333 учні, в школі ІІІ ступеня – 85 учнів. Загальна кількість класів – 29, середня наповнюваність класів складає 26,2 учнів.

У 10-11 класах вивчаються 2 профілі: правовий (2 класи, 34 учні) та інформаційно-технологічний профіль (2 класи, 51 учень).

За період 2013-2016 років нагороджені за успіхи у навчанні: золотою медаллю "За високі досягнення у навчанні" – 2 учнів; срібною медаллю "За досягнення у навчанні" – 2 учнів, свідоцтво з відзнакою отримали 9 учнів.

Значна частина бюджетних коштів виділяється на виплату заробітної плати працівникам та на розрахунки за спожиті енергоносії, водопостачання та водовідведення. Так, у 2015 р. на виплату заробітної плати працівникам використано коштів у сумі 4 804,00 тисяч гривень, у 2016 р. – 5 111,2 тисяч гривень, за 2 місяці (січень-лютий) 2017 р. – 1292,2 тисяч гривень. На розрахунки за спожиті енергоносії, теплопостачання, водопостачання та водовідведення у 2015 р. витрачено коштів у сумі 639,6 тисяч гривень, у 2016 р. – 655,8 тисяч гривень, за 2 місяці (січень-лютий) 2017 р.  244,2 тисячі гривень.

На розвиток матеріально-технічної бази закладу, на придбання матеріальних цінностей, господарських товарів за період 2015-2017 рр. профінансовано із загального фонду всього 147 312,10 гривень: за 2015 рік – 11 009,50 гривень, за 2016 рік – 136 302,60 гривень.

За два місяці (січень-лютий) 2017 року оприбутковано матеріальних цінностей, отриманих від батьків та інших спонсорів, на суму 61 515,00 гривень: комп’ютерна техніка (29 130,00 гривень), меблі (16 485,00 гривень), навчальне обладнання (5100,00 гривень), побутова техніка (10 800 гривень).

Загалом за період атестації незалежна експертна комісія відвідала 70 уроків та провела 21 випробування у формі контрольних робіт. Всього контрольними випробуваннями було охоплено 381 учень 4-11-х класів (50%). На початковому рівні справились з роботою 87 учнів (23%), на середньому 127 учнів (33%), на достатньому – 112 учнів (29%), на високому – 55 (14%). За результатами попередньої контрольної роботи: початковий рівень – 63 учнів (16%), середній – 115 учнів (30%), достатній – 138 учнів (33%), високий – 67 учнів (17%). Якісний показник навчальних досягнень за результатами контрольних робіт становить 44%, за результатами попередніх контрольних – 54%.  Розбіжність між рівнем навчальних досягнень за результатами контрольних випробувань, проведених експертною комісією, та рівнем навчальних досягнень за попередні контрольні роботи, що проводилися навчальним закладом, загалом становить 10%.Узагальнений аналіз рівня експертних контрольних робіт дає можливість зробити висновок, що якість знань за попередні контрольні роботи з 54% знизилась до 44%.

Організована робота з обдарованими дітьми. Впродовж останніх 5 років учні школи здобули 14 перемог на ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з математики, 4 – з інформаційних технологій та 2 – з економіки.

За останні п’ять років на ІІ етапі олімпіад з української мови і літератури (5-11 класи) учні школи здобули 4 треті місця.

Учениці школи перемагали на ІІ-ІV етапах Всеукраїнських предметних учнівських олімпіад, зокрема Депутат Діана зайняла І місце на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з правознавства, Гасіна Христина – ІІ місце на ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з історії.

Команда ЗШ № 12 бере активну участь у загальноміських, обласних, всеукраїнських змаганнях з різних видів спорту, в яких неодноразово ставала переможцем та призером.

Серед 32 загальноосвітніх навчальних закладів, які беруть участь у традиційній щорічній Спартакіаді серед школярів міста, збірна команда ЗШ № 12 за останні 3 роки входить до п’ятірки найкращих загальноосвітніх навчальних закладів міста. 

ЗШ № 12 обладнано та підключено до мeрежі Internet два комп’ютерних класи на 10 учнівських робочих місць. При існуючій мережі та поділі класів на підгрупи наявна можливість проводити всі уроки в кабінетах та виконувати вимоги навчальних програм. 

Оформлено паспорти кабінетів інформатики, акти-дозволи на проведення занять, наявні необхідні методичні та дидактичні матеріали.

У навчальному закладі на балансі перебуває 32 комп’ютери, під час навчально-виховного процесу використовується 27, з них 2 комп’ютери використовується в управлінській діяльності, 1 комп’ютер встановлений в бібліотеці, в школі функціонує мережа WI-FI.

Для організації навчально-виховного процесу в школі наявні 14 проекторів та 4 плазмові телевізори.

Вагомою складовою інформаційного простору навчального закладу є шкільний сайт як електронний представник школи в мережі Інтернет.

Бібліотека обладнана комп’ютерною технікою, має доступ до мережі Інтернет.

Адміністрацією та педагогічним колективом ЗШ №12 проводиться робота щодо виконання чинного законодавства з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, дотримання протипожежних заходів, профілактики травматизму серед учасників навчально-виховного процесу.

Особлива увага педагогічним колективом школи приділяється дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Діти цієї категорії безкоштовно забезпечені шкільним приладдям, шкільною та спортивною формою, харчуванням, а також підлягають безкоштовному оздоровленню.

Діти пільгових категорій щорічно отримують солодкі подарунки до Дня святого Миколая: у 2014-2015 н. р. 61 дитина отримала солодкий подарунок, у 2015-2016 н. р. – 82 учнів, у 2016-2017 н. р. – 111 учнів.

У закладі створені необхідні умови для дітей із соціально вразливих категорій, вони оздоровлюються у пришкільному та заміських таборах, профільних санаторіях. У 2015-2016 н. р. оздоровилися 28 дітей (Карпати "Буковель", табір "Дружба", "Сокіл", "Лімниця" та за кордоном).

Під постійним контролем дирекції школи перебувають діти з родин учасників АТО (53 учнів навчається, з них: 2 дітей, батько яких загинув, та 2 – з числа поранених бійців), внутрішньо переміщених осіб (4 учнів), а також інших пільгових категорій.

Аналізуючи стан охоплення учнів гарячим харчуванням, встановлено, що за кошти міського бюджету гарячим харчуванням охоплено 109 учнів 1-11 класів, що становить 15% від загальної кількості вихованців школи. Решта учнів харчуються за кошти батьків. Приватним підприємцем укладено меню з різними ціновими пропозиціями. Ведеться облік дітей, охоплених гарячим харчуванням за кошти міського бюджету.

На достатньому рівні у закладі організовано виховну роботу. З учнями працюють 17 класних керівників, керівники гуртків, учителі-предметники, які визначають ряд завдань, підбирають відповідні форми і методи проведення виховних заходів, підґрунтям яких є особистісно зорієнтоване виховання.

У школі працюють 16 гуртків військово-патріотичного, декоративно-прикладного, художньо-естетичного та спортивного напрямків.

Школа славиться роботою гуртків художньої самодіяльності, яка спрямована на розкриття творчих задатків та обдарувань учнів, на пріоритети  задоволення духовного життя, почуття національної гордості. Щорічно вихованці вокальних, танцювально-хореографічних гуртків стають призерами та переможцями фестивалю дитячо-юнацької творчості "Таланти землі Галицької", фестивалю "Травневий дощ" тощо.

Під постійним контролем дирекції школи перебувають також питання профорієнтаційної роботи з учнями, правового виховання, впровадження у практику передового педагогічного досвіду з питань виховної роботи, організації відпочинку та дозвілля школярів в позаурочний час.

Вже десяток років у школі склалася система взаємодії і співпраці з органами місцевого самоврядування, громадськістю міста, службами і відділами міської ради з питань захисту прав неповнолітніх. Державно-громадське управління освітою здійснюється через діяльність ради школи, піклувальної ради, батьківського комітету, органів учнівського самоврядування, які діють в період між загальними зборами всіх учасників навчально-виховного процесу.

Роль навчального закладу в житті територіальної громади та його суспільна оцінка батьківською громадськістю та громадськими об’єднаннями вивчалась за допомогою анкетування.

За результатами опитування педагогів, у педагогічному колективі домінує демократичний стиль керівництва – 95%, ліберальний – 5%.

100% педагогічного колективу школи вважає себе єдиною командою, яка має чітко окреслену спільну мету.

У педагогічному колективі простежується 100 % рівень гласності.

100% учнів задоволені навчальним закладом, у якому навчаються, 67% – спілкуванням з учителями своєї школи, 65% – роботою вчителів, їх уважним ставленням до себе. 78% учнів задоволені роботою вчителів, які об’єктивно оцінюють їхні досягнення,

У школі панує атмосфера безпеки, 62% учнів почуваються у школі в безпеці.

Щорічно відбувається звіт директора школи перед педагогічними колективом, батьківським комітетом, радою школи та Піклувальною радою школи про виконану роботу за рік.

Експертною комісією висловлено ряд рекомендацій щодо покращення навчально-матеріальної бази школи, виконання чинних нормативно-правових документів навчально-виховного процесу у початковій школі, здійснювання контролю за дотриманням вимог організації харчування учнів, адміністративно-громадського контролю за станом охорони праці, створення у закладі кімнати-музею історії розвитку школи тощо.

Наказом директора департаменту освіти та науки Ігоря Смаля Івано-Франківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 12 імені Івана Франка визнано атестованою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: