fbpx

Франківське КП ЄРЦ програло суди Антимонопольному комітету і має сплатити штраф у розмірі 200 тисяч гривень

Економіка 07:10, 05.11, 2014

За рішенням Вищого господарського суду України, комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" має сплатити штраф у розмірі 200 тисяч, накладений тимчасовою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України.

Минулого року комунальне підприємство "Єдиний розрахунковий центр" оскаржило у Господарському суді міста Києва рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України від 20 червня 2013 року.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет визнав дії ЄРЦ порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, що призвело до ущемлення інтересів споживачів. Зокрема, АМК вважає, що договори приєднання, які ЄРЦ укладає зі споживачами послуг, не відповідають вимогам Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2009 № 52.

Рішенням тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України ЄРЦ повинно було усунути порушення та сплатити штраф у розмірі 200 тисяч гривень.

Суди між ЄРЦ і Антимонопольним комітетом тягнулися більше року. Зрештою, 28 жовтня 2014 року, Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Антимонопольного комітету та залишив в силі ухвалу Господарського суду міста Києва від 16 червня 2014, який припинив провадження у цій справі.

До слова, у жовтні минулого року депутати міської ради звинуватили Антимонопольний комітет у винесенні упередженого рішення. Тоді Івано-Франківська міська рада зобов’язала директора КП "ЄРЦ" Вадима Войтика оскаржити прийняте адміністративною колегією АМК рішення в установленому порядку та без рішення сесії міської ради не сплачувати штраф. Депутати доручили секретарю міської ради Миколі Вітенку звернутись до голови АМК щодо перегляду прийнятого рішення та вказати голові територіального відділення Тетяні Савчин на неприпустимість публічних оцінок рішень чинних органів місцевого самоврядування.

Тож відповідно до рішення, яке прийняли франківські депутати, щоб виконати рішення Вищого господарського суду і сплатити штраф, ЄРЦ повинно отримати дозвіл міської ради.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: