fbpx

Франківські активісти заявляють, що Шкутов саботує поліцейську реформу

Політика 16:25, 25.05, 2016

Активісти, волонтери, журналісти, громадськість Івано-Франківська звертаються до керівника Національної поліції України Хатії Деканоїдзе з проханням розглянути питання про професійну невідповідність полковника Віктора Шкутова займаній керівній посаді в Національній поліції та повторно організувати процес формування атестаційних комісій в Івано-Франківській області.

Франківські активісти обурені організацією переатестації старих кадрів Національної поліції в області та заявляють про саботаж поліцейської реформи з боку т. в. о. начальника Головного управління Національної поліції в області Віктора Шкутова.

Через це активісти збирають підписи під скаргою на т. в. о. начальника ГУНП у Івано-Франківській області Шкутова В. В. Скарга буде направлена керівнику Національної поліції України
Хатії Деканоїдзе.

Скаргу у мережі Фейсбук оприлюднила Наталія Сербин.

 

Текст звернення:

Шановна п. Хатія,

Ми, активні громадяни України, волонтери, журналісти та члени громади Івано-Франківська, уважно стежимо за поліцейською реформою та намагаємось сприяти її успішності. Тому вважаємо за необхідне негайно довести до Вашого відома наступні факти, з якими ми стикнулися 24-25 травня 2016 року під час початку процесу переатестації старих кадрів Національної поліції в нашій області.

 

  1. 24 травня (вівторок) відбулася так звана "нарада" про початок переатестації в області під головуванням тимчасового керівника ГУНП в Івано-Франківській області Шкутова Віктора Володимировича та за участі радника глави МВС України Івана Варченка. Запрошення на цю зустріч отримали активісти, які подавали заявки на участь в комісіях. Запрошення було надіслано лише в неділю, 22 травня 2016 р., – за один день до самої зустрічі. Це не дозволило частині активістів спланувати свій час через попередньо заплановані поїздки, що спричинило відсутність частини активної громади.

  2. На "нараду" було запрошено на 17:00. Всі запрошені прийшли вчасно. Однак самі організатори на зустріч не з'явилися. Вони були відсутніми майже годину, за час якої жодної інформації про причини і тривалість затримки не надавалося. Частина активістів не витримала цього знущання і, вважаючи, що зустріч скасована, залишила приміщення. Після появи в залі організаторів зустрічі, яка нарешті відбулася близько 17:55, тимчасовий керівник ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області Шкутов Віктор Володимирович у відповідь на ремарку присутніх заявив, що запрошені самі неправильно зрозуміли запрошення і що зустріч насправді мала початись о 18:00, а о 17:00 мала початись лише реєстрація на неї. У відповідь на зауваження громадян про те, що це є проявом неповаги до декількох десятків запрошених людей, Віктор Шкутов навіть не вважав за необхідне принести вибачення.

  3. На цій так званій "нараді" присутніх було повідомлено, що на наступний день відбудуться співбесіди з ними. Знову ж таки, цю інформацію можна і потрібно було донести завчасно, аби люди не планували поїздок на цей день. Про розклад співбесід, які мали відбутися завтра, присутніх повідомлено не було.

  4. Про час співбесіди кожного активіста було повідомлено після зустрічі в телефонному режимі в нічний час доби (близько 24:00). Це є порушенням прав на приватність, порушенням права на відпочинок і, знову ж таки, проявом неповаги до громадян. Організатори процесу могли і повинні були скласти розклад співбесід і довести його до відома учасників завчасно, адже заявки від активістів про бажання брати участь у комісіях були подані декілька місяців (!!!) тому.

  5. Прибувши вранці в зазначений час до ГУ НП в Івано-Франківській області, ті кандидати до комісій, які таки пройшли попередні етапи безглуздих випробувань, організованих керівництвом ГУ НП, виявили, що знову їх змушують втрачати час і нерви, адже співбесіди йдуть не згідно з розкладом. Запізнення від розкладу складало від 45 хвилин до півтори години. Нам незрозуміло, яким чином можна скласти розклад співбесід вночі, а о 10:00 ранку бути неспроможними його дотримуватись.

  6. Ці всі факти виглядають як навмисні спроби саботажу поліцейської реформи і виключення незалежних представників громади з процесу переатестації. В результаті таких дій Шкутова В. В. та його підлеглих значна частина активістів фактично була позбавлена можливості пройти співбесіду і надалі стати членами атестаційних комісій. А ми як представники громадськості втратили будь-яку довіру до процесу переатестації в Івано-Франківській області, який очолює т.в.о. начальника ГУНП в Івано-Франківській області Шкутов В. В., і вважаємо подальший перебіг процесу нелегітимним і маніпульованим.

У зв'язку з цим просимо вас:

1) Повторно організувати процес формування атестаційних комісій в Івано-Франківській області, оскільки спроба старту процесу 24-25 травня була провалена його адміністраторами в особі тимчасового керівництва ГУНП в Івано-Франківській області та втратила довіру з боку громади. Просимо адміністрування нового процесу доручити професійним людям з Києва та завчасно (хоча б за 5 днів) інформувати представників громадянського суспільства про дати і час усіх зустрічей.

2) Розглянути питання про професійну невідповідність полковника Шкутова В. В. обійманню керівних посад в Національній поліції. Цей тимчасовий керівник 24-25 травня 2016 року неодноразово засвідчив неспроможність чи небажання організувати прості адміністративні та комунікаційні процеси, виявив систематичну неповагу до громади, що в комплексі можна розцінити як саботаж поліцейської реформи з його боку.

3) Доповнити Інструкцію про порядок проведення атестування поліцейських, затверджену наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1465 від 17.11.2015 року, включивши в текст інструкції (або прийняти як окремий документ) чіткий опис процедури відбору в склад атестаційних комісій народних депутатів України, працівників МВС, громадських, правозахисних організацій, представників проектів міжнародної технічної допомоги, громадськості та засобів масової інформації.

Просимо повідомити нас про вжиті заходи у встановлений Законом термін на наступну поштову адресу: Сербин Наталія Зіновіївна, пл. Міцкевича, 8, офіс 17, м. Івано-Франківськ, 76018, Україна.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: