fbpx

Франківські газовики перерахували до держбюджету 280 млн грн невикористаної клієнтами субсидії

Суспільство 17:09, 15.06, 2018

ТОВ "Івано-Франківськгаз збут" повернуло до державного бюджету 280 млн грн невикористаної субсидії. Це майже вдвічі менше, ніж минулого року.

Зробити перерахунок невикористаних коштів державної допомоги ТОВ "Івано-Франківськгаз збут" зобов’язав Кабінет Міністрів України.

Протягом опалювального сезону 2017-2018 рр. субсидію на газ в Івано-Франківській області отримали 250 тис. споживачів на загальну суму майже 2,3 млрд грн. На початку травня невикористані субсидії на суму 280 млн грн залишились на 97 тис. особових рахунках споживачів, які зекономили державні кошти. Згідно з постановою Кабінету міністрів, Івано-Франківськгаз збут перерахував ці залишки до державного бюджету. Надалі частина цих нарахувань буде монетизована клієнтами "Івано-Франківськгаз збуту", які заощадили субсидію.

Цього року залишки субсидій в Івано-Франківській області вдвічі менші, ніж минулого року. Таке зменшення невикористаної держдопомоги пов’язано із змінами у її нарахуванні, прийнятими Кабміном на опалювальний сезон 2017-18 рр. Це передусім зниження соціальної норми на споживання газу.

Отримати грошову компенсацію за невикористану субсидію зможуть не всі споживачі, котрим зроблено перерахунок. Відповідно до рішення Кабміну, отримати частину невикористаної суми держдопомоги  можуть тільки споживачі, які використовують газ для індивідуального опалення, в еквіваленті, що не перевищує вартості 100 куб. метрів природного газу (станом на 1 травня 2018 р.). Кошти не залишаються на рахунку споживача, а перераховуватимуться на його особовий рахунок в банківській установі або виплачуватимуться через відділення поштового зв’язку "Укрпошта". Вся подальша інформація про такі розрахунки є винятково в місцевих управліннях з питань соціального захисту населення.

"Списки субсидентів із зазначенням суми невикористаної субсидії наше підприємство до 1 червня передало управлінням з питань соціального захисту населення в паперовому та електронному вигляді", – пояснює начальник відділу розрахунків "Івано-Франківськгаз збут" Оксана Крамаренко.

Інформацію про стан особового рахунку після перерахунку субсидії споживачі Івано-Франківськгаз збут можуть дізнатися в особистому кабінеті на сайті https://104.ua чи безпосередньо з рахунків.

Окрім того, cуму невикористаної субсидії кожен споживач може розрахувати самостійно за формулою: Nг = Cг – Hг:

де Nг – невикористана сума субсидії на оплату послуги з газопостачання для індивідуального опалення за опалювальний сезон, гривень;

Cг -– загальна сума нарахованої субсидії на оплату послуги з газопостачання за опалювальний сезон, гривень;

Hг – загальна вартість фактично використаного природного газу за період отримання субсидії в опалювальний сезон, гривень.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: