fbpx

Франківські газовики звільняються через низьку зарплату

Суспільство 13:23, 08.06, 2015

З 2011 року заробітна плата працівників ПАТ "Івано-Франківськгаз" залишається незмінно низькою. Зараз середньомісячна заробітна плата працівників компанії майже на 23% менша від середньої зарплати по промисловості в Івано-Франківській області, а у порівнянні з середньогалузевою – на 31%.

Оплата праці працівників газопостачальних і газорозподільних підприємств, в тому числі і ПАТ "Івано-Франківськгаз", закладена в тарифах на послуги з транспортування та постачання природного газу, повідомляє КУРС із посиланням на прес-службу підприємства.

Протягом останніх чотирьох років Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, при затвердженні нових рівнів тарифів, не враховувала індекс інфляції під час формування складової тарифу на оплату праці. Більше того, враховуючи, що фонд оплати праці працівників залежить від обсягів споживання природного газу, які, в свою чергу, з року у рік мають тенденцію до зменшення, складова витрат на оплату праці працівників також зменшується.

В той час як зарплата працівників компанії практично "заморожена" держрегулятором, інфляція досягла 36,6% (дані Держстату за І квартал цього року). Це означає суттєве падіння реальної заробітної плати, адже з кожним місяцем працівники можуть придбавати меншу кількість товарів і послуг.

"Середньомісячна заробітна плата в компанії становить 2918 гривень, – каже в.о. голови правління ПАТ "Івано-Франківськгаз" Василь Вітюк. – Враховуючи те, що наші фахівці виконують важливу функцію для забезпечення життєдіяльності населення області, а це безперебійне та безаварійне газопостачання, така оплата праці є дуже низькою. Через низький рівень оплати на підприємстві спостерігається плинність кадрів, в першу чергу є відтік висококваліфікованих спеціалістів, які шукають більш високооплачувану роботу".

Відтік кваліфікованих кадрів може призвести до проблем в утриманні газотранспортної системи в належному стані, несвоєчасного виконання інвестиційної програми, а найголовніше – до проблем у забезпеченні безперебійного та безаварійного постачання газу нашим споживачам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: