fbpx

Франківські хірурги отримали новітнє обладнання

Здоров'я 15:13, 13.05, 2015

Нещодавно відділення хірургії Центральної міської клінічної лікарні отримало нове обладнання – зварювальний апарат "ЕК 300 М1", який дозволяє скоротити час проведення операцій і пришвидшує одужання пацієнтів.

"Для того, щоб хірургія розвивалася і ми наближалися до європейських стандартів, у лікувальних установах повинна бути сучасна апаратура. Кожного року ми ставимо перед собою мету: які нові технології оперативних втручань ми можемо освоїти. Раніше ми мріяли закупити апарат "LigaSure", але в зв’язку із фінансовими проблемами така покупка стала нереальною, вартість апарату на сьогодні сягає понад 1 млн грн. Проте ми знайшли вітчизняний зварювальний апарат "ЕК 300 М1", який нічим не поступається дороговартісному "LigaSure", – розповідає завідувач хірургічним відділенням ЦМКЛ Анатолій Богуш.

Лікарі вивчили характеристику і можливості "ЕК 300 М1", познайомилися з клініками, де він уже використовується, і побачили, що ніякої різниці між іноземною дорогою апаратурою і зварювальним апаратом інституту Патона немає. 

Це апарат, який дає можливість різати, зварювати, коагулювати тканини. У Центральній міській клінічній лікарні електрокоагуляцію використовують давно, але новітня апаратура покращує заживлення ран. Цей апарат проводить зварювання тканин, і рани заживають набагато швидше. А при операціях, як лапоратомічних, так і лапороскопічних, не потрібно шовного матеріалу, тому використання нового обладнання дає і економічний ефект.

Апарат "ЕК 300 М1" є надійним, хворий скоріше видужує, окрім того, апарат дає можливість робити ті операції, які у лікарні до цього часу не проводили.

"Новітнє обладнання ми використовуємо уже другий місяць, за цей час прооперували 25 хворих з різною патологією. Хірурги переконалися у ефективності апарату, адже при його застосуванні термін проведення операції пришвидшується практично на 50%. Я радий, що у нас такий головний лікар, адже Тарас Масляк ставить перед нами конкретні завдання, ми знаходимо апаратуру, яка нам потрібна, а потім досить швидко вдається вирішити питання з отриманням необхідних коштів. Залучаємо кошти з міського бюджету, нам допомагають депутати міської ради та спонсори. І в результаті для лікувальних закладів Івано-Франківська вдається  придбати ту чи іншу новітню апаратуру", – наголошує Анатолій Богуш.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: