fbpx

Франківські художники створять мурал на стіні "Турбоатому" в Харкові

Культура 12:05, 15.08, 2016

У Харкові з 11 серпня до кінця жовтня триватиме масштабний культурний проект "ПогранКульт: ГаліціяКульт", який об'єднає 60 художників з Галичини та Слобожанщини.

23 серпня до Дня міста художники, серед яких франківці Сергій та Віталій Грехи, подарують Харкову величезний мурал на стіні "Турбоатому".

60 художників з Галичини й Слобожанщини об’єднаються в Харкові на "Творчих резиденціях" в межах форуму “ПогранКульт: ГаліціяКульт”, котрий пройде в жовтні. 

25 галицьких митців працюватимуть у Харкові два тижні  – 11-23 серпня. На завершення резиденції, яке збігається із Днем Харкова, вони презентують першу частину спільно створених арт-об’єктів – це буде своєрідний подарунок харків’янам від галичан. Ще одним подарунком має стати мурал.

Ідея проекту в тому, щоби галицькі й слобожанські митці, працюючи разом, більше дізнатися одне про одного.  

Молоді й досвідчені митці з різних регіонів України працюватимуть у проекті "Творчі резиденці" ще й для того, аби розвінчати взаємні  галицькі й слобожанські  стереотипи та міфи, подивитися на свій регіон з дистанції протилежного прикордоння і спробувати знайти й використати той імпульс, який може дати українському мистецтву різниця регіональних культурних традицій, відзначають організатри.

"Україна часто борсається між крайнощами: то ми переконуємо одне одного, що між нами немає відмінностей, у нас спільні прагнення й інтереси, то навпаки  дозволяємо собі чомусь повірити в ідею про якийсь там неподоланний ментальний розрив між українськими Сходом і Заходом,  говорить керівник проекту "ПогранКульт: ГаліціяКульт" Ольга Сагайдак.  А що нам насправді треба зробити  так це усвідомити, що регіональні розбіжності  це круто, це калейдоскоп ідей, який ми маємо презентувати у світі, як це роблять зі своїм культурним різноманіттям Італія, Іспанія, Франція… Традиційно такий діалог найкраще вдається мовами мистецтва, тож ми й пропонуємо молодим митцям з різних кінців країни відкрити одне одному свою Україну".

 

 

 
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: