fbpx

Франківські інтернет-провайдери почали блокувати доступ до російських сервісів

Суспільство 19:48, 18.05, 2017

У компаніях кажуть, що заблокувати доступ користувачів технічно не складно.

Сьогодні о 10 год. ранку доступ до російських сервісів і соціальних мереж, що потрапили під санкції української влади, заблокувала компанія "Фрінет". В коментарі КУРСу представник компанії зазначив, що, насправді, технічно це зробити було нескладно.

Клієнти франківських провайдерів Uteam і NetGroup ще мають доступ до сервісів, що потрапили під заборону. Директор компанії Uteam Тарас Гурик розповів, що в компанії також готуються виконати Указ Президента і заблокувати "Яндекс", Mail.ru, "ВКонтакте", "Одноклассники" та інші сервіси і продукти з санаційного переліку. "Ми готуємося, вивчаємо питання, особливих технічних проблем із блокуванням не буде", – сказав Тарас Гурик.

У компанії NetGroup також готуються найближчими днями виконати Указ Президента і також не бачать у цьому технічних труднощів.

Нагадаємо, 16 травня Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким запроваджуються санкції проти фізичних осіб та компаній в Росії, а також з російським капіталом, серед яких є інтернет-сервіси і соціальні мережі, зокрема "Яндекс", Mail.ru, "ВКонтакте" і "Одноклассники", сайти антивірусних компаній "Лабораторія Касперського" і DrWeb тощо. Доступ до цих сервісів в Україні заблокують до 1 червня 2017 року.

Інтернет-асоціація України (ІНаУ) вже у день оголошення президентського Указу заявила про неможливість блокування провайдерами російських сайтів, що потрапили під санкції. Голова Інтернет-асоціації Олександр Федієнко запевняв, що оператори технічно не готові реалізувати таке рішення, бо в Україні взагалі ще немає механізмів блокування інформації.

Втім, вже наступного дня, 17 травня, російські сервіси і мережі заблокували найбільші оператори мобільного зв’язку. Тепер це почали робити інтернет-провайдери.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: