неділя, 24 лютого

Франківські ковалі просять мерію не купувати арки у тернопільського підприємця: готові зробити дешевше і краще

Ковалі і громадські активісти ініціативи "Франківськ, який треба берегти" закликають керівництво Івано-Франківська підтримати ковальський цех міста й не лобіювати тернопільську компанію, яка продає арки з ілюмінацією. Місцеві майстри кажуть, що зроблять дешевше, безпечніше і краще.

Лист до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа, його заступника Олексія Кайди, директора департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайла Смушака і директора департаменту містобудування, архітектури і культурної спадщини Ореста Кошика написали місцеві ковалі.

"Ми, представники ремісничої спільноти ковалів та фахівців з металообробки Івано-Франківська, звертаємося до вас з проханням замовити розробку та виготовлення новорічних металічних арок в ремісничо-ковальських фірмах рідного міста. Розміщення такого замовлення з боку влади Івано-Франківська саме поміж місцевих ремісників, а також із залученням спеціалістів Івано-Франківського професійного політехнічного ліцею та ВПТУ №23 сприятиме підтримці і розвиту ковальської галузі та буде прикладом патріотизму та турботи про малий локальний бізнес, який є одним з джерел наповнення місцевого бюджету".

Лист на сьогодні підписали місцеві ковалі Сергій Полуботько, Михайло Клочко та Михайло Зарицький.

Один із натхненників цього звернення, співзасновник ініціативи "Франківськ, який треба берегти" Юрій Козакевич, пояснив у коментарі КУРСу, що йдеться не про грубий лобізм місцевих виробників.

"Ми не просимо некоректно виписувати умови тендеру під наших майстрів, – каже Юрій Козакевич. – Ми лише нагадуємо міській владі, що у нас є унікальне ковальське середовище, якого фактично нема в жодному іншому місті України. Це середовище дуже багато зробило для Франківська, щорічний Фестиваль ковалів став уже родзинкою міста, невід'ємною частиною його бренду. Ковалі багато зробили, щоб наше місто шанували і любили. Але це середовище переживає зараз дуже важкі часи. То чому б його не підтримати? Якщо в бюджеті є три мільйони на ці арки, чому кошти мають йти за межі міста, кудись у Тернопіль, якщо у нас є такі майстри? На фестивалі кожен чиновник користається нагодою виступити, зребити селфі, то чого б не зробити щось суттєве для підтримки наших ремісників, чого місто рветься купити тернопільський брухт?"

Юрій Козакевич повідомив, що, за розрахунками франківських ковалів, виготовлення подібних новорічних арок обійшлося б до 2 млн грн. Це, власне, за металоконструкції. Ще невеликку суму потрібно на світлодіодні гірлянди. Ковалі запевняють, що зроблять не тільки дешевше, а й якісніше. 

"Питання ж навіть не в ціні, а в здоровому протекціонізмі свого міського ремісницького середовища. Чому б не сісти з своїми ковалями і не сказати: от у нас є гроші на новорічні арки, ви готові за них позмагатися на чесних умовах? Натомість ці гроші скидають кудись набік. Якось це не дуже патріотично стосовно нашого міста", – каже Козакевич. 

Як писав КУРС, комунальне підприємство "Івано-Франківськміськсвітло" втретє намагається купити новорічні арки у тернопільського ПП "Ялинка України" й готове витратити на них 3 млн грн. Ця фірма  після невдалої спроби продати арки місту надала їх на святкування Нового року і Різдва безкоштовно – для реклами своєї продукції. 26 червня "Івано-Франківськміськсвітло" оголосило черговий тендер. Перші два були заблоковані Антимонопольним комітетом через звернення конкурента торнополян на торгах, фірму "Люм'єр Україна", яка поскаржилася, що умови закупівлі виписані під конкретного учасника. До речі, цього разу у тендерній документації зазначили, що половина арок мають бути прикрашені кулями, а половина – сніжинками, і саме такими прикрасами були оздоблені тернопільські світлодіодні арки на "стометрівці". Інші вимоги до товару теж підігнали під ілюмінацію від ПП "Ялинка України". 

Нагадаємо, після фестивалю "Свята ковалів" майстри щороку роблять подарунок для міста – безкоштовно передають оригінальні ковані скульптури, які давно стали частиною "обличчя" Івано-Франківська. Цього року ковалі подарували місту ангела-охоронця. 

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

КОМЕНТУВАТИ