fbpx

Франківські медики показали, як має виглядати вакцина від поліомієліту. ФОТО

Здоров'я 14:38, 15.02, 2016

Під час круглого столу з обговорення третьої хвилі національної кампанії щеплення проти поліомієліту, який пройшов у Івано-Франківську з ініціативи Ротарі-клубу та проекту "Стоп ПОЛІО", присутнім продемонстрували вакцину. А також розповіли про те, чого саме батьки повинні вимагати у медиків під час щеплення.

Фонд Білла Гейтса спільно з Ротарі-Клубом з 1988 співпрацюють, щоби викорінити поліомієліт у світі  з допомогою вакцинації. Коли почалася ця співпраця, щороку на поліомієліт хворіли понад 350 тисяч дітей у більш як 20 країнах світу. Минулого року сталося 70 випадків захворювання в трьох країнах – Афганістані, Пакистані та в Україні, повідомив чартер-президент Ротарі-клубу в Івано-Франківську Володимир Бондаренко.

В Україні на в’ялий параліч в результаті поліомієліту захворіли двоє малюків в Закарпатській області. Діагноз підтвердила вірусологічна лабораторія в Атланті, США, яка спеціалізується на виявленні збудників поліомієліту та роботі з вакцинами.

Відколи в Україні стартувала національна кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту, маємо вже третю хвилю щеплення. Вона наразі триває. Якщо у попередні дві хвилі щепили дітей від народження до 6 років, то тепер прививають старших – до 10 років включно.

І представники міжнародних інституцій, і медики на круглому столі були одностайні в тому, що батьки повинні самі визначатися, чи щепити дітей.

Проте, наголошували на важливості щеплень, оскільки тільки так званий колективний імунітет, набутий в результаті щеплення, перериває циркуляцію вірусу в середовищі (між людьми у суспільстві). Загальний рівень щеплення дітей в Україні станом на 2015 рік складав 20%, від поліомієліту – 15%.

Важливо, що люди, щеплені ІПВ-вакциною, є захищеними від поліомієліту, але можуть бути активними його носіями. В той час як щеплені так званою “живою” вакциною ОПВ (краплі) не хворіють самі і не переносять вірусу, відзначила науковець Медакадемії Наталія Костирко.

Навіть одне захворювання на поліомієліт в країні за протоколами ВОЗ вважається спалахом, оскільки можливе поширення вірусу і зараження інших, відзначила головний епідеміолог області Марія Бойко.

“Вакцинація перериває поширення інфекції і зменшує кількість незахищених дітей. Вірус поліомієліту викликає параліч, в тому числі органів дихання. Так що хворі приречені на пожиттєве існування під апаратом “штучної легені” або смерть від удушення. Якщо параліч вражає інші органи, людина на все життя залишається тяжким інвалідом”,  розповіла епідеміолог.

Сертифіковану вакцину виробництва Франції для України в межах проектів ВООЗ придбав уряд Канади, тож для українців щеплення – безкоштовні.

Марія Бойко продемонструвала, як зберігається і перевозиться вакцина – в тому числі і в межах міста, від однієї поліклініки до іншої. Герметично упаковані флакони транспортуються в спеціальних медичних холодильниках, укладеними на прокладки.

На кожному з флаконів прикріплений індикатор якості – термоіндикатор. У випадку недотримання температурного режиму коло в центрі квадрата тьмяніє. У вакцини, непридатної для використання, коло стає одного кольору з квадратом.

“Просимо батьків, які зголошуються на щеплення, вимагати у медперсоналу поліклінік, щоби ті показали, як зберігається вакцина, і дали змогу батькам перевірити термодатчик”,  наголосила Марія Бойко.

Так само варто перевіряти виробника, термін придатності на флаконі та упаковку.

Протипоказаннями до щеплення є стан ГРВІ та грипу, підвищена температура тіла. Відтермінування та індивідуальний графік щеплення під наглядом ведучого лікаря та лікаря-імунолога показаний при хронічних захворюваннях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: