субота, 25 травня

Франківські патрульні розповіли школярам, що таке насвай, і показали курку. ФОТО

Франківським школярам патрульні продовжують розповідати про шкідливий вплив насваю.
Зображення 1 / 4 Використовуйте клавіші для перегляду

Щоб зберегти життя школярам, шкільні офіцери поліції спільно з ГО "Молода Просвіта Прикарпаття" та молодіжними радниками поліцейських провели заняття для школярів та розказали їм про негативний вплив наркотичної речовини насвай.

Насвай офіційно не визнаний нарковмісною речовиною і не заборонений. Підлітки часто користуються цим і не вважають вживання насваю чимось поганим.

Реагуючи на звернення батьків і вчителів, шкільні офіцери поліції вирішили поспілкуватися зі школярами відверто.

На урок принесли птицю, оскільки одним із складників гранульованоі суміші є курячий послід.

Застерігали дітей, що проковтнуті слина чи крупинки зілля можуть викликати нудоту, блювання і пронос. Вживання насваю – небезпечне, пояснювали патрульні поліцейські. 

Насвай – (насс, насибай)  широко використовувана в країнах Середньої Азії суміш, основним компонентом якої є махорка або тютюн, додають також гашене вапно, золу різних рослин, верблюжий або курячий послід, олію. 

З суміші виготовляють кульки і закладають на дно порожнини рота під нижню губу або за щоку на тривалі періоди часу. Важливим є не допустити потрапляння порошку на губи, щоб вони не вкрились пухирями, пише Вікіпедія. 

Проковтнуті слина чи крупинки зілля можуть викликати нудотублювання і пронос. Нікотиновий ефект проявляється протягом п'яти хвилин у вигляді легкого запаморочення, поколювання в руках і ногах, помутніння в очах.

КОМЕНТУВАТИ