fbpx

Франківські перевізники проти, щоби громадські активісти моніторили роботу водіїв

Суспільство 13:45, 27.04, 2015

Громадські активісти Івано-Франківська відзвітували за результатми моніторингу, як працюють водії міських маршруток.

Звіт про те, як активісти проацювали разом із водіями у маршрутках в групі "Комуналка ІФ" у мережі Facebook оприлюднив франківець Андрій Черніков.

"Ми знайшли двох активістів, які сідали біля водія (платили за перевезення, звісно) в автобус і заповнювали протокол. Перший раз ми вийшли 17 квітня (п’ятниця, робочий дощовий день), на 60-ий Соханівський маршрут (АТ 1165 АА). Десь о 16:07 мені повідомили, що перевізник Сохан Володимир Іванович дуже проти того, щоб ми спостерігали за роботою водіїв. Я подзвонив Сохану, спитав, що ми домовились раніше і тіпа шо за закидони? Він сказав, що піднімав це питання на зборах перевізників і вони всі були категорично проти", – пише він.

О 16:57, після 8 рейсів, автобус зупинив роботу, оскільки на кінцевій зупинці у нього “раптово” зламався генератор.

Варто зазначити, що раніше під час круглого столу та громадських обговорень цін на проїзд у міських маршрутках перевізники та активісти домовились, що останні протягом всього робочого дня їздитимуть разом з водіями та фіксуватимуть усі порушення.

"Отже, ми вирішили, що дані нам конче треба за цілий день, і тому ще раз зробимо підрахунки 60-го автобусу. Але цього разу, якщо зламається – то просто пересядемо на наступний. Забігаючи наперед, скажу – автобус знову раптово зламався. 24.04.2015 (п’ятниця, робочий сонячний день) ми зібрали такі дані: перший автобус АТ 1165 АА проїхав 10 рейсів і потім зійшов з рейсу о 19.45 (щоб наш активіст вийшов), але ми пересіли на наступний АТ 1130 АА і проїхали ще два рейси. Кількість пасажирів по рейсах (див. малюнок). Загально за 12 рейсів проїхало 677 платних пасажирів. За розрахунками, які подавали перевізники на цей маршрут, вони перевозять 680 платних пасажирів за 14 рейсів", – описав Черніков.

Далі активісти з'ясували, що з початку дня (6 ранку) до кінця (22:30) за кермом автобуса знаходиться один водій (має бути за паспортом маршруту два водії, які змінюються), далі має бути обідня перерва на кожну зміну (по 30 хвилин), якої теж не було.

"Це все важливі порушення організації праці водія, бо знаходитись за кермом більше 8 годин поспіль заборонено", – зазначає Андрій Черніков.

Крім того, активісти зафіксували такі порушення з боку водіїв:
Розмови по телефону – 18 разів
Посадка/висадка поза зупинкою – 17 разів
Обілечування під час їзди – 10 разів
Посадка/висадка в другому ряді – 7 разів
Незаїзд на зупинку – 7 разів
Куріння в салоні – 7 разів
Проїзд на жовте світло (з небезпечним прискоренням) – 2 рази
Прийом їжі чи напоїв під час їзди  2 рази
Проїзд на червоне – 1 раз
Пересування і їзда з відкритими дверима – 1 раз

У звіті зазначається, що розмови по телефону – це загалом вина перевізника Сохана, бо з восьми дзвінків до водія сім разів було від нього, а один від дружини (за спостереженнями одного активіста).

Куріння в салоні відбувалося на кінцевій зупинці, коли автобус стояв і чекав людей.
Крім того, активісти зауважили, що до порушень треба додати “рахування грошей за кермом”, бо загалом це відволікає.

"Також хочу відмітити, що Володимир Іванович Сохан дуже збентежений тим, що ми проводимо такі дослідження. Водії ж до цього ставляться спокійно, конфліктних ситуацій не виникало", – підсумував Андрій Черніков.

Франківські перевізники проти, щоби громадські активісти моніторили роботу водіїв 1

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: