fbpx

Франківські рятувальники побували на міжнародних юнацьких змаганнях пожежників у Польщі

Суспільство 10:37, 30.07, 2015

Делегація з Управління ДСНС в Івано-Франківській області побувала на ХХ міжнародних змаганнях дружин юних пожежників у місті Ополе в Польщі.

З 19 по 26 липня в польському місті Ополе відбувалися ХХ міжнародні змагання дружин юних пожежників з усієї Європи – за першість боролися команди з пожежно-прикладного спорту за Європейською програмою CTIF.

Такі зустрічі проводяться під егідою Міжнародної асоціації пожежно-рятувальних служб один раз на два роки і в них беруть участь юнаки та дівчата віком від 10 до 16 років.

До Польщі на з’їхалися 45 юнацьких команд з 23 країн світу. Серед них команди з Австрії, Болгарії, Греції, Хорватії, Чехії, Фінляндії, Франції, Люксембургу, Латвії, Німеччини, Португалії, Румунії, Сербії, Словаччини, Словенії, Великобританії, Італії, Швейцарії, Росії, Угорщини, Польщі та Японії – вперше цього року.

У день урочистого відкриття змагань на площі Ринок в місті Ополе відкрилась виставка національностей, на якій кожна з країн-учасниць презентувала свою країну. А вже наступного дня в центральній частині міста відбувся народний фестиваль пожежників. Найактивнішою  була дитяча дружина пожежників з міста Вірушова, наймолодшому учаснику якої лише 4 роки. Одночасно проходила демонстрація техніки та обладнання, що знаходиться на озброєнні у пожежників Польщі. Професіонали своєї справи показували дітям, як правильно надавати допомогу потерпілим при виникненні різних надзвичайних подій. Усі охочі спробували себе у ролі рятувальників під час проходження пожежної естафети. Особливо цікаво було малечі, діти з великим ентузіазмом одягали вбрання пожежника.

Також велике враження на гостей свята справила концертна програма за участю всіх країн-учасниць змагань. Кожна країна представила свої самобутні звичаї та традиції.

Самі змагання проходили на сучасному стадіоні "Олімпійський" в місті Ополе. Тут впродовж кількох днів боролися за першість понад 500 юних пожежників з двох видів пожежно-прикладного спорту: пожежна естафета з перешкодами та бойове розгортання.

Переможцями ХХ міжнародних змагань дружин юних пожежників стала команда Польщі, друге та третє місця відповідно посіли команди Австрії та Італії. Вони отримали грамоти та призи, а команда-переможниця отримала отримала грошову винагороду (1200 євро) та кубок, який є справжнім витвором мистецтва. Він зроблений зі срібла, його вага складає понад 4 кілограми, а вартість становить 35 тисяч євро.

За рішенням комітету CTIF, ХХI міжнародні змагання дружин юних пожежників пройдуть у 2017 році в Австрії.

В рамках цього візиту відбулася зустріч делегації Управління ДСНС України в Івано-Франківській області з маршалком Опольського воєводства Томашем Костушєм та директором департаменту міжнародного співробітництва та розвитку регіону Опольського воєводства Матеушем Фіґелем, сторони домовилися про розвиток подальшої співпраці пожежних Ополе та рятувальників Івано-Франківщини.

Також українська делегація відвідала опольську фірму "Теchno-poz", яка займається наданням послуг протипожежного призначення. Прикарпатцям  було продемонстровано сучасні засоби протипожежного призначення, якими обладнані установи, підприємства та житлові будинки. Було домовлено про подальшу співпрацю щодо обміну новітніми технологіями, досвідом в цій галузі.

Також гості з Івано-Франківщини ознайомилися з діяльністю пожежно-рятувальних підрозділів міста Ополе.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: