fbpx

Франківські студенти стали призерами XI Міжнародного конкурсу з робототехніки у Польщі

Суспільство 15:55, 29.11, 2018

XI Міжнародний конкурс з робототехніки Sumo Challenge 2018 пройшов днями в Технологічному Університеті Лодзі (Politechnika Łódzka) (м. Лодзь, Республіка Польща). Участь у ньому взяли студенти Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Захід організувало студентське наукове товариство SKaNeR, що працює в Інституті Автоматики Технологічного Університету Лодзя. Щороку ця подія привертає все більшу увагу ентузіастів новітніх технологій з багатьох країн Європи. Цього року на конкурсі було представлено майже 230 наземних роботів та 30 літаючих дронів, побудованих польськими та іноземними ентузіастами-робототехніками, пише прес-служба ПНУ ім. В. Стефаника.

Від України у змаганнях брали участь, зокрема, команди Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Львівської політехніки, Одеського політехнічного інституту. Прикарпатський національний університет представляла команда у складі студентів спеціальності "Інженерія програмного забезпечення" Олега Риснюка, Сергія Хортюка, інженера-консультанта Мар’яна Федірка та керівника команди, завідувача кафедри інформаційних технологій факультету математики та інформатики Миколи Козленка.

У перший день змагань роботи змагалися у різних категоріях. Команда Прикарпатського університету, зокрема, взяла участь у категорії ROBORACE – це перегони автономних роботів (self-driving car), що базуються на штучному інтелекті, де майже не існує обмежень, і декілька роботів змагаються одночасно за перемогу на трасі, конфігурація якої була заздалегідь невідома. За підсумками змагань наша команда здобула третє призове місце в категорії ROBORACE.

Зазначимо також, що на другий день вперше в історії заходу пройшли перегони літаючих дронів. У рамках програми заходу також відбувся хакатон "Роботи для розумного міста".

Переможці та призери XI Міжнародного конкурсу з робототехніки Sumo Challenge 2018 отримали призи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: