fbpx

Франківські студенти-біохіміки отримали право брати участь у міжнародних експериментах з лабораторними тваринами

Суспільство 09:55, 27.02, 2018

Студенти-біохіміки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника пройшли у Варшаві 5-денні курси з підготовки фахівців з розведення, утримання та використання лабораторних тварин.

Навчання проходило на базі Біологічно-хімічного наукового центру Варшавського університету (Республіка Польща) під керівництвом Польського наукового товариства лабораторних тварин (PolLASA). Учасниками міжнародних курсів стали близько 300 студентів з України та Польщі.

Зокрема, Прикарпатський національний університет представляли Аліна Заячківська (II курс), Владислав Когут (III курс) та Олег ШевчикМирослава Ватащук, Наталія Бутенко (IV курс), інформує прес-служба університету. 

У рамках програми курсів заняття з молодими фахівцями провели лектори з Варшавського університету медицини, Інституту фізіології Польської академії наук, а також співробітники Польського університету з питань етики роботи з лабораторними тваринами.

Слухачі під час лекцій мали змогу ознайомитися з особливостями морфології, анатомії, фізіології та патологїі лабораторних тварин, а також основами лікування захворювань у тварин. Студентів також вчили, як правильно оформити документи з планування та проведення експериментів на лабораторних тваринах відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Учасники міжнародних курсів після завершення отримали відповідні сертифікати, які дають їм право працювати з лабораторними тваринами та брати участь у міжнародних експериментах. 

Володимир Лущак, завідувач кафедри біохімії та біотехнології, зазначив, що студентів, які пройшли курси, залучать до роботи в українсько-німецькому грантовому проекті "Клітинні механізми здорового старіння при обмеженні калорійності їжі", над яким зараз працює кафедра. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: