fbpx

Франківські студенти-медики зможуть стажуватися у Польщі

Здоров'я 07:18, 08.02, 2018

В Івано-Франківському національному медичному університеті презентували можливості медичних стажувань, практик, а також наукової співпраці та публікацій у Польщі.

Презентацію організувала неурядова освітня організація "Польсько-українська фундація "Інститут міжнародної академічної та наукової співпраці" (IIASC). Співпрацю організовує медичний факультет Жешувського університету спільно з IIASC за підтримки Президента міста Жешув, інформує прес-служба ІФНМУ.

"Інститут міжнародної академічної та наукової співпраці" (IIASC) – це громадська організація, зареєстрована в Україні та Польщі, – розповідає Оксана Цмоць, керівник IIASC. – Він утворився у 2012 році як спільна ініціатива молодих науковців з різних країн, які навчалися Варшавському університеті на різних стипендіальних програмах. Ми хочемо, щоб українських науковців більше бачили на міжнародній арені, більше про нас чули".

Медичні стажування та практики відбуваються на базі наступних клінік:

– Спеціалізована лікарня "Про-фамілія";
– Регіональний навчальний центр реабілітації для дітей та молоді в Жешуві;
– Обласна клінічна лікарня № 2 ім. Святого Ядвіга в Жешуві;
– Інноваційний науково-дослідницький медичний центр в Жешуві;
– Медичний центр "Асклепіос";
– Медичний центр та лікарня Святої родини в м. Ланцузі.

"Стажування у Польщі, крім власне наукової роботи, мають додаткову перевагу – учасники мають можливість здати ліцензійний іспит на знання англійської чи польської мови", – говорить професор кафедри онкології ІФНМУ Василь Скрипко, який нещодавно відвідував Жешув, де переймав досвід практичної та начальної роботи у польських колег.

Інформація від польських колег викликала жваве обговорення серед присутніх викладачів і студентів університету.

"Найцікавіше для мене прозвучало те, що в кожному зі шпиталів, де можна пройти стажування, є реабілітаційне відділення. Це те, чого наразі немає в нас, – ділиться враженнями від почутого завідувач кафедри загальної практики (сімейної медицини), фізичної реабілітації та спортивної медицини, професор Василь Міщук. – Рівень реабілітації в нашій області є значно слабший, і з цим потрібно щось робити. Потрібно їздити, знайомитися з цими методами і переймати досвід. Це дуже важливо і для університету, і для області, і для України".

Про майбутні можливості співпраці можна ознайомитися на сайті IIASC.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: