fbpx

Франківських медиків вчили виявляти особливо небезпечні інфекції

Суспільство 10:51, 25.05, 2018

Нудота, блювота, діарея і спрага… З такими "симптомами" до лікаря КЗ "Міська поліклініка № 5" звернулася "пацієнтка". Так для медичних працівників Івано-Франківська розпочалося навчання з протидії поширенню особливо небезпечних інфекцій.

"Таке тренувальне заняття проводиться щорічно, щоб лікарі не забули, як себе поводити при такій ситуації, для відпрацювання усіх алгоритмів дії і для координації усіх служб, задіяних для ліквідації особливо небезпечних інфекцій. Участь у ліквідації беруть: Державна установа "Обласний лабораторний центр", швидка медична допомога і обласна клінічна інфекційна лікарня. При виявленні такого пацієнта лікар одразу повідомляє головного лікаря медичної установи. Керівник в свою чергу повідомляє своє безпосереднє керівництво: начальника управління охорони здоров’я, головного лікаря Станції швидкої медичної допомоги, Державну установу "Обласний лабораторний центр" і головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні. Далі відбувається відпрацювання алгоритму за встановленим порядком", – розповідає головний лікар КЗ "Міська поліклініка 5" Ольга Савчук.

Під час навчання після виявлення "небезпечного пацієнта" в поліклініці одразу були перекриті виходи, розставлені пости, викликані спеціалісти, які провели огляд "пацієнта" та подальшу транспортацію його і осіб, які перебували в контакті з "пацієнтом", до інфекційної лікарні.

"Такі навчання для медиків є дуже важливими – адже вони мають бути готовими до дій в екстремальних умовах, надзвичайних ситуаціях. В цьому випадку ми проводили тренування до дій при виявленні випадку холери. Адже холера з 1994-1996 років вкорінилася в Україні (Миколаївська, Донецька, Дніпропетровська області, де практично щорічно у воді відкритих водойм виявляють збудника холери).

Крім того, з червня розпочинається відпочинковий сезон – величезна кількість дітей і дорослих відпочиватиме на морському узбережжі Чорного і Азовського морів. Тобто, холера – це реальна ситуація для нас. Медики мають бути готовими і до діагностики хвороби, і до дій на прийомі такого пацієнта. Готовими мають бути і працівники швидкої допомоги та інфекційної лікарні", – наголошує керівник управління охорони здоров’я Івано-Франківська Марія Бойко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: