fbpx

У Франківську перевірили, як перевізники готують автобуси до маршрутів, – результати невтішні

Суспільство 13:31, 29.07, 2016

На івано-франківських перевізників міська влада отримує чимало скарг від мешканців міста. Спеціальна комісія перевірила умови, в яких водії готуються до виходу на маршрути. Результати не зовсім втішні – подекуди відсутні санітарно-гігієнічні умови для водіїв.

Про це розповів сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства голова комісії Роман Харук.

Він зазначив, що обстеження умов провели на базах усіх перевізників. Наприклад, ПП Сохан Володимир Іванович для утримання маршруток має власну ділянку та частину території орендує, є санітарні умови для водіїв, кабінет лікаря та кабінет механіка. Особливих зауважень до цього перевізника не було.

На території ТзОВ "Корида-Транс" відсутнє асфальтне покриття і водії часто нарікають на те, що змушені виїжджати з болота. Тут і лікар, механік, склад і магазин розташовані в одному кабінеті, що суперечить правилам.

ТзОВ "Приватавтотранссервіс" орендує земельну ділянку, на якій розташований пересувний будівельний вагончик, в якому облаштували собі приміщення – медпункт і механік працюють у ньому. Санітарної кімнати як такої нема і водії не мають можливості навіть помити руки перед тим, як виходити на маршрути.  

ТОВ "Західтехцентр" має чи не найкращі умови. Якщо інші перевізники мають "літні" мийки для автомобілів, тобто мають можливість помити їх зі шланга, то на цьому підприємстві є спеціальна мийка для автобусів.

На ПП "Станіслав Транс" транспортні засоби знаходяться вночі в одному місці, а зранку водії повинні їхати до іншого місця, щоб пройти медичну перевірку та техогляд автобусів, що суперечить правилам техніки безпеки. Комісія запропонує Управлінню транспорту разом з управлінням праці, патрульною поліцією, представниками Укртрансбезпеки виїхати і зробити фотографію випуску автобусів на лінію.

У результаті проведених перевірок перевізників попросять надати копії документів на власність земельних ділянок або копії договорів оренди земельних ділянок та приміщень.

Окрім цього, комісія дасть рекомендацію Управлінню транспорту і зв’язку спільно з Управлінням праці провести перевірку санітарних умов для водіїв.

Також перевірять, чи вистачає лікарів і механіків на кожному підприємстві. Один лікар за годину може оглянути належним чином шістьох водіїв. Якщо водіїв значно більше, то за скільки часу до виходу на маршрут має починатися медогляд? Така ж ситуація і з техоглядом транспортних засобів. Один-два механіки не встигнуть за годину перевірити кількадесят автобусів.

18 серпня буде проведений новий конкурс на перевезення. За словами Романа Харука, до цього часу потрібно дослідити усю інформацію. Загалом, результати обстежень не повинні впливати результати конкурсу, умови якого передбачені відповідною постановою. Однак, якщо у документах буде подана недостовірна інформація щодо кількості медиків чи механіків, це буде порушенням.

"Ми не прив’язуємо це до конкурсу, але перевізники повинні дбати про своїх водіїв і про транспортні засоби, які випускаються на лінію", – наголосив Харук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: