fbpx

Франківським школярам слід готуватися до металодетекторів на ЗНО з математики

Суспільство 17:38, 21.05, 2018

Завтра тестуванням з математики розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Допуск абітурієнтів до пунктів тестування триватиме завтра з 10:15 до 10:50. ЗНО розпочнеться об 11:00.

Вхід учасників до пунктів проведення ЗНО буде дозволений лише за наявності таких документів:

  • оригіналу Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання;
  • паспорта або іншого документа, серію (за наявності) та номер якого зазначено у Сертифікаті;
  • запрошення-перепустки для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, яке учасники мають самостійно роздрукувати зі своєї інформаційної сторінки.

У разі неможливості пред’явлення оригіналу Сертифіката, паспорта чи іншого документа, серію та номер якого зазначено у Сертифікаті, або за умови надання копій цих документів абітурієнта до пункту проведення ЗНО допущено не буде.

Маршрути до пунктів проведення ЗНО – на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Під час проходження тесту абітурієнт не може мати при собі будь-яких засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації. Наявність гаджетів при вході в аудиторію можуть перевіряти рамочним способом чи металодетекторами вручну, повідомив КУРСу керівник ІФ ЦОЯО Богдан Томенчук.

Учасникам ЗНО під час проходження тесту з математики заборонено користуватися лінійкою, олівцем, циркулем, калькулятором тощо. "З калькулятором зрозуміло. А все решта не передбачене для виконання тестових завдань", – пояснює Томенчук.

Організатори ЗНО рекомендують взяти зі собою дві-три ручки з чорнилом чорного кольору, а також, за бажанням, прозору пляшку з питною водою.  Фіолетовими ручками користуватися не можна. Запасних ручок у членів комісії не передбачено. 

На виконання сертифікаційної роботи з математики відведено 180 хвилин. Загальна кількість завдань у тесті  33. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши усі завдання,  62.

Сертифікаційна робота містить завдання різних форм:

  • з вибором однієї правильної відповіді(№ 1–20); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
  • на встановлення відповідності ("логічні пари") (№ 21–24); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
  • відкритої форми з короткою відповіддю, що містять два типи завдань: структуроване (№ 25, 26) і неструктуроване (№ 27–30); відповіді на них потрібно позначати у бланку А;
  • відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 31–33); розв’язок на них потрібно записати у бланку Б.

Богдан Томенчук зазначив, що прикарпатські випускники, зважаючи на статистику, "бояться" математики – на ЗНО з математики реєструються в рази менше, ніж на ЗНО з історії та біології.

"У нас традиційно високий відсоток реєстрації на ЗНО з біології. І високий якісний відсоток результатів з цього предмета. Очевидно, це тому, що у Франківську є медичний виш, куди треба складати біологію. Окрім того, медичний фах досить популярний серед прикарпатців", – розповідає керівник Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти.

ЗНО-2018 відрізняється від незалежних оцінювань попередніх років тим, що кількість зареєстрованих значно зросла. Богдан Томенчук зазначив, що цього року запровадили обов’язкове ЗНО з української мови та літератури для студентів коледжів і профтехучилищ – для них незалежне оцінювання буде зараховане також як ДПА в атестатах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: