fbpx

Франківський актор Роман Луцький знімається в екранізації "Століття Якова"

Культура 20:12, 16.12, 2015

Днями "1+1 Продакшн" на замовлення каналу "1+1" приступив до виробництва 4-серійної костюмованої історичної драми "Століття Якова", за мотивами однойменного роману-лауреата престижної премії "Коронація слова" українського письменника Володимира Лиса.

Це історія людини, яка проти своєї волі була втягнута в історичні конфлікти, передає 1+1.

"Однією з визначних рис літературного процесу в Україні є художнє переосмислення вирішальних історичних подій. "Століття Якова" – це перша з екранізацій сучасних українських творів, запланованих каналом "1+1" на наступний рік. Лауреат "Коронації слова", роман Володимира Лиса, дає можливість оцінити тріщини і розломи в історії України ХХ століття очима простого волинського селянина, довгожителя Якова Меха. У його долі – війни, полон і втрата близьких, але її головний підсумок – збереження людяності і здатності любити", – говорить Олена Васильєва, головний продюсер фільмів і серіалів каналу "1+1".

Дії картини розгортаються в період з моменту закінчення Першої світової війни і до наших днів.

Сценаристом драми "Століття Якова" став Андрій Кокотюха, режисером-постановником виступив Бата Недич, оператор-постановник – Ігор Іванов, художник-постановник – Сергій Бржестовський, а художник по костюмах – Ірина Гергель.

Телеканал "1+1" запускає лінійку спеціальних телевізійних проектів, присвячених новітній історії України.

"В Україні зараз дуже високий попит на все, що пов’язано з нашою історією, особливо ХХ століття. Це обумовлено тим, що проблеми, які зараз вирують в Україні, беруть початок не з часів Запорізької Січі, Київської Русі або язичництва, – ми боремося з тими проблемами, які зароджувалися саме у ХХ столітті, – говорить сценарист Андрій Кокотюха. – Цікаво й те, що головний герой драми – не відомий полководець, політик чи письменник. Це звичайний волинський селянин Яків, який час від часу опиняється у критичних ситуаціях і повинен виходити із зони власного комфорту, робити важливий вибір і займати конкретну позицію. Це актуально зараз для багатьох українців".

Цікаво, що роль Якова зіграють одразу два українських актора: в зрілому віці – Станіслав Боклан, а в юності – Роман Луцький. У драмі також зіграють відомі українські актори Людмила Загорська, Олег Примогенов, Андрій Самінін, Наталя Доля, Олександр Печериця і Ганна Топчій, а також переможець дитячого талант-шоу "Маленькі гіганти" Женя Лебедин.

За словами генерального продюсера "1+1 Продакшн" Вікторії Лєзіної, продюсерська група проекту активно працює над тим, щоб фільм став подією на українському телебаченні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: