fbpx

Франківський драмтеатр поставив виставу, після якої хочеться їсти

Культура 04:04, 08.12, 2015

В Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі презентували нову виставу “Гамлет у гострому соусі”.

Франківський драмтеатр поставив виставу, після якої хочеться їсти 1

Італійський драматург переспівав "Гамлета" Шекспіра у сатиричному стилі: виявляється, все було не так, як у класичній історії, й уся інтрига зав’язалась на королівській кухні з легкої руки ображеного кухаря, а сама королівська родина – зграя розпусних ледащо, пише ГК.

Івано-франківський режисер Орест Пастух знайшов своє прочитання, на перший погляд, поверхового комедійного сюжету. Вистава вибудувана на антагонізмі: з одного боку – змінна "загниваюча" влада, з іншого – родина королівського кухаря Фроггі, фанатика справи, який мирно займається улюбленою роботою.

Як зазначає Орест Пастух, "в  цій п’єсі італійський комедіограф пожартував з нами і використав шекспірівський сюжет доволі службово. Він виводить актуальну тему взаємостосунків народу та влади. Не так етичні пошуки Гамлета і його роздуми про життя, як складні суперечливі та доволі загострені стосунки народу і влади важливі тут".

У театральному "переспіві" привид батька Гамлета повідомляє, що його нібито вбив чинний король, вливши у вухо отруту. Насправді ж колишній монарх помер від переїдання. Як і в Шекспіра, в А. Ніколаї Гамлет починає негайно мститися.

Після прем’єри свої відгуки почали в соціальних мережах залишати глядачі.

"Кухня – це дипломатія". "Гамлет в гострому соусі" – вистава після якої хочеться їсти). Було смачно і смішно! Браво! і Дякую! акторам", – ділиться враженнями та світлинами в мережі Фейсбук Олька Мончук.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: