fbpx

Франківський художник опублікував фото міської Ратуші 1980-х років. ФОТОФАКТ

Наша історія 10:30, 13.11, 2015

Художник, фотограф і журналіст Ігор Роп'яник оприлюднив у соцмережі Фейсбук фото головної пам'ятки Івано-Франківська – Ратуші в неторкнутому перебудовами середмісті.

Фото датоване 1987 роком, пише Ігор Роп'яник. 

Світлина викликала резонанс у соцмережі – на ній збражена не лише Ратуша, а й площа Ринок, перспектива на Катедральний собор і вулицю до Пасажу Гартенбергів. Франківці в коментарях ностальгують за зеленню, простром у центрі міста і втраченими в процесі перебудови пам'ятками.

"Оцей будинок, що в нижньому правому кутку, мав фантастичний внутрішній двір і 19 унікальних кахлевих печей. Все розібрали і перебудували. Кримінал повний. Хтось комусь "попустив" і дав шанс побудувати "Майдан" (ніби щось, що дає людям змогу вивищитись?). Там була неймовірна дерев'яна тримаршева сходова клітка (уже в українські часи). Нє. Розібрали на користь бізнесу. І що цей "бізнес" приніс місту? Нічого – він тепер лізе, як ракова пухлина, вже на Тринітари. Ці впертюхи навіть вулиці перед базаром не хочуть замостити. Заліпили рекламою все і пискують  мовляв, вони у своєму "підприємництві" дають робочі місця. Брехня. Вони мають працівників, що на них працюють, а місто зникає. Суцільне лукавство! Що є наш ресурс? Оці горе-бізнесмени чи архітектурний потенціал?" – прокоментував фото головний спеціаліст з охорони пам'яток у Франківську Ігор Панчишин. 

"Так, архітектурні акценти Франківська неповторні. Шкода, що закутки щезають. І нема жодного мецената, який би хотів бодай щось відтворити-реставрувати-зберегти… Не та порода людей, не та",  підтримала телеведуча та журналіст, тепер вже киянка Христина Стебельська. 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: