fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Франківський медуніверситет налагоджує співпрацю з університетом Словаччини

Франківський медуніверситет налагоджує співпрацю з університетом Словаччини

17:39, 27.07, 2017

Нещодавно адміністрація та викладачі Івано-Франківського національного медичного університету побували з робочим візитом у Словаччині. Цього разу в університеті Павла Йозефа Шафарика у м. Кошице. Поїздка стала визначальною щодо поглиблення співпраці зі словацькими колегами, зокрема в напрямку реабілітації та інших інновацій в ІФНМУ.

Перший проректор Ганна Ерстенюк, проректор з наукової роботи Ігор Вакалюк, завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Іван Тітов і декан медичного факультету Роман Яцишин зустрілися з керівництвом вишу, зокрема з ректором університету Павелом Соваком, ознайомилися з роботою лабораторій, навчально-практичних центрів, запланували спільні наукові проекти, обговорили питання мобільності студентів, інформує прес-служба ІФНМУ.

Словацькі науковці разом із заступником декана з наукової роботи Вільямом Донічем детально ознайомили українську делегацію з роботою медичного факультету та всіх його лабораторій.

"Для мене особливо цікавою була лабораторія сну, яка є одним з підрозділів кафедри нормальної фізіології, – розповідає завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Іван Тітов. – Лабораторія сертифікована, всі пацієнти, приналежні до регіону, можуть пройти діагностику та в разі потреби отримати необхідне обладнання для підтримки свого стану. Цікаво, що ця лабораторія обслуговує також місцевих водіїв. Таким чином суспільство дбає про здоров'я своїх перевізників, адже йдеться про безпеку багатьох, хто користується послугами транспорту. Впевнений, що за узгодженням з відповідними структурами таке цілком можна організувати й у нас".

Зауважимо, що в ІФНМУ теж працює лабораторія сну. Щоправда, тут вона є підрозділом кафедри анестезіології та інтенсивної терапії. За словами професора Тітова, наша лабораторія теж могла би працювати на повну, от тільки бракує приміщень.

Зауважив Тітов і деякі відмінності, порівнюючи підхід до організації навчального процесу: "Ми все ще начиняємо студента теорією. Натомість у цьому університеті, зрештою, як і у всіх західних, студент розуміє, що саме він вивчає і для чого, одразу. Це принципова різниця, адже маємо готувати насамперед лікарів. А такі поїздки корисні тим, що дозволяють зрозуміти, де ми знаходимося. І якщо прірви між знаннями, підготовкою наших та їхніх майбутніх лікарів немає, то щодо оснащення, міжкафедральної інтеграції та інших організаційних моментів можемо взяти приклад у словацьких колег…"

Велике враження на учасників нашої делегації справила клініка неонатології, яку очолює відомий неонатолог Доктор Петер Кршо. Наші візитери відзначили високий рівень підготовленості персоналу клініки і, знову ж таки, рівень оснащення… Кажуть, "жоден наш гістолог не бачив такої кількості мікроскопів, доступ до яких мають студенти цього вишу…" До речі, пацієнтами цієї клініки є чимало українців.

Наші візитери особливу увагу приділили центру реабілітації, про роботу якого розповів його очільник, професор Петер Такач. Також сторони обговорили можливості навчання студентів і стажування викладачів ІФНМУ на базі цього центру.

Керівник делегації, радник голови департаменту ОДА з міжнародних відносин, він же експерт з реформування медичної галузі Олександр Марусин, відзначає взаємну зацікавленість сторін у подальшій взаємодії і акцентує, що жоден з українських медичних вишів не має договорів про співпрацю з університетом м. Кошице. Тож івано-франківський виш стане першим і продовжить рух в напрямку інтенсифікації міжнародної співпраці та входження в європейський освітній простір.

"Найперше  обмін досвідом, а в майбутньому хочеться адаптувати цей досвід на нашу діяльність,  говорить Олександр Марусин.  Йдеться про організацію, підходи до роботи, як працювати в команді, інше. Незабаром вони приїдуть до нас і ми продовжимо комунікацію. Зокрема, щодо організації реабілітаційної служби, яка вибудувана у наших колег на потужному рівні. Сподіваємося, дружба зі словаками піде всім на користь".   

Під час робочого візиту не обійшлося без знайомства з культурою Словаччини, відвідин храмів центральної частини міста тощо. В цілому учасники делегації відзначають візит перспективним, а деякі плани щодо майбутньої співпраці вже окреслені.

Довідково:

Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошице є одним з найвідоміших освітніх і наукових закладів у Європі. Він має статус дослідницького університету, на його базі здійснюються міжнародні наукові дослідження, що підтверджує конкурентоздатність вишу у науково-дослідному освітньому середовищі. З 1992 тут вивчають медицину англійською мовою, в тому числі і закордонні студенти. Найбільший медичний факультет вишу розміщений на території нової клініки м. Кошице.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: