fbpx

Франківський міський суд повернув до прокуратури обвинувальний акт щодо учасників акції "Чистий четвер"

Суспільство 18:41, 25.04, 2016

Сьогодні в Івано-Франківському міському суді відбулось підготовче засідання у справі п'ятьох учасників акції “Чистий четвер”, яких підозрюють у хуліганстві.

Як повідомляв КУРС, 9 квітня 2015 року "Правий сектор" кинув у смітник начальника обласної юстиції.

Ознайомившись із обвинуальним актом, який було підготовлено та направлено стороною обвинувачення, суд прийшов до висновку, що цей документ містить цілий ряд істотних порушень та неточностей, пише КУРС з посиланням на прес-службу Івано-Франківського міського суду.

В обвинувальному акті не було враховано того факту, що один із підозрюваних на момент вчинення інкримінованого правопорушення був неповнолітнім і мав право користуватися додатковими гарантіями, встановленими законодавством.

Суд також не зміг встановити, чи змогли підозрювані, їхні захисники та законні представники після завершення слідства ознайомитись із матеріалами зазначеного провадження, оскільки у матеріалах справи відсутні належні документи, які б мали засвідчувати це.

Судом встановлено, що в матеріалах провадження йдеться про ще одну особу, вина якої щодо участі в цьому правопорушенні була, на думку прокуратури, встановленою, але з цих самих матеріалів зрозуміло, що ця особа не засуджена раніше за цей злочин і не перебуває у статусі підозрюваного по цьому провадженню, а це в свою чергу є порушенням презумпції невинуватості.

Таким чином, судом встановлено, що зазначений обвинувальний акт не відповідає вимогам КПК України, до нього не долучено передбачені законом додатки, що унеможливлює призначення кримінального провадження за цим обвинувальним актом до судового розгляду.

Враховуючи усі наведені порушення та недоліки цього обвинувального акту, Івано-Франківський міський суд ухвалив Обвинувальний акт кримінального провадження про обвинувачення щодо п'яти мешканців Івано-Франківської області у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 296 КК України – повернути прокурору, який затвердив обвинувальний акт, для усунення протягом розумного строку вказаних в ухвалі виявлених судом недоліків.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом 7 днів з дня її оголошення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: