fbpx

Франківський студент-медик асистував польським онкохірургам на операціях

Суспільство 11:07, 06.11, 2018

Нещодавно шестикурсник Івано-Франківського національного медичного університету Богдан Гуцол повернувся зі стажування у польській клініці, де асистував під час операцій.

Участі у стажуванні Богдана Гуцола передувала його перемога у конкурсі, після чого хлопця скерували на інтенсивний курс польської медичної мови. Згодом був екзамен у Варшавському медичному університеті, а відтак проходження практики у Вроцлаві, пише прес-служба ІФНМУ.

Упродовж трьох тижнів студент з Франківська працював пліч-о-пліч з польськими онкохірургами у відділенні онкохірургії, інтенсивної терапії та реанімації. За словами Богдана, крім нього, там ще були студенти з Чернівців і Львова. Що цікаво, хлопець відмітив демократичність і прозорість рідного вишу, який веде відкриту кампанію серед студентів із залучення до подібних стажувань чи практик.

Також хлопець порівнює можливості, аналізує переваги і недоліки організації у підготовці майбутнього лікаря у Польщі та в Україні.

"На жаль, у нас не дуже довіряють студентам і на операції беруть нечасто. Натомість за кордоном студенти здобувають серйозну професійну практику вже під час навчання, і це їхня велика перевага у порівнянні з нами, – розповідає Богдан.  Мені пощастило асистувати на операціях патектомії, директомії, зашивати каустому, допомагати ставити імплант у груди. Знаю, що згодом цей досвід мені дуже згодиться".

Богдан мріє бути хірургом, проте хлопцеві відчутно бракує оптимізму щодо майбутньої самореалізації в обраній професії на своїй Батьківщині.

"У нашій країні сумно з перспективами у лікарській професії. Низька зарплатня, недовіра до лікаря з боку суспільства, чимало іншого. Саме тому іноді зовсім несила продовжувати й без того нелегке навчання, закрадаються сумніви, чи дійсно зробив правильний вибір,  каже Богдан.  Проте коли береш до рук скальпель чи інший професійний інструмент або ж рятуєш чиєсь життя під час операції, то всі ці думки відступають на задній план і відчуття, що переповнюють, — переказати неможливо. Це вартує того, щоби далі вчитися і ставати професіоналом".

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: