fbpx

Франківський театр готує другу шекспірівську виставу у підвалі

Культура 11:20, 16.09, 2017

Художній керівник Івано-Франківського академічного театру ім. І. Франка Ростислав Держипільський продовжує експериментувати зі сценічним простором. І дію своєї нової постановки знову хоче перенести в несподівану локацію, яка минулого сезону стала магнетичною. Це "погріб" театру, технічне театральне підземелля.

Сам режисер цьогоріч поставив неооперу жахів "Hamlet", яка миттєво стала візитівкою театру. Вистава влітку з успіхом пройшла на фестивалі Porto Franko, на Шекспірівському фестивалі у Гданську. Отримала нові запрошення на міжнародні фестивалі. 

Новий проект "Ромео and Juliet" (робоча версія назви) має остаточно довести, що підземний простір – то не забаганка для попереднього проекту: такий простір має стати постійно діючою локацію, де завжди можливі карколомні експерименти, авторські проекти. Серед таких, зокрема, і нове прочитання великої трагедії Шекспіра, пише КУРС із посиланням на Дзеркало тижня

"Наш театр уже звертався до цієї великої трагедії, але на великій сцені, – каже Ростислав Держипільський. – Тим часом, як відомо, кожна значна світова п'єса повсякчас ніби проситься перечитати її по-новому, відкривши в ній сучасне і для багатьох несподіване звучання. Попередній "Ромео" був спробою "майданного театру": без обмеження кордонів. Там, у великому просторі, нас захопила ідея "хвороби часу", власне, ідея чуми, яка підступно руйнує тіло і душу". 

"Так у виставі виник мотив карнавалу, бо за маскою людина прагне приховати своє спотворене обличчя, знівечену душу, – продовжує режисер. – Абсолютно інші акценти й теми виникають сьогодні, коли знову і знову перечитуєш шекспірівську трагедію. Це, зокрема, тема жорстокості світу, який нездатен почути голоси розуму та ніжних сердець. І тоді, і сьогодні цей світ  безальтернативно жорстокий. І саме кохання в жорстокому світі долає "больовий поріг", усвідомлюючи свою приреченість, але непереможність. Людина втратила здатність відчувати біль, звикла до жертв, втрат. Жорстокість  як страшна домінанта часу; віра  як випробування та порятунок; молодість  як смертельний поєдинок зі старим очманілим світом. Сподіваюся, ці мотиви знайдуть сценічну реалізацію саме в обмеженому просторі театрального "підземелля". Такий простір, я переконаний, розкриє себе як несподівана і вражаюча трагічна метафора…" 

Втім, усі секрети постановки розкривати передчасно. На головні ролі запрошені молоді талановиті актори.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: