fbpx

Сотні франківців попрощалися зі Степаном Пушиком. ФОТО

Суспільство 10:34, 15.08, 2018

Сьогодні у фойє Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника прощалися з відомим українським письменником, професором Степаном Пушиком.

Віддати шану письменнику прийшли освітяни, культурні діячі, чиновники, колишні студенти.

"Студенти із захопленням слухали його лекції, вони мали емоційний характер. Це унікальна особистість, поет, пісняр, – прокоментував колега та доктор філологічних наук Степан Хороб.  Ми робитимемо усе, щоб пам'ять про нього якомога довше залишалась між нас".

Тепло відгукується про Степана Пушика і письменник Ярослав Ткачівський.

"Степан Пушик – це явище української літератури, лауреат Шевченківськоі премії, Людина з великої літери. Він прославив своє село і Прикарпаття. Він відомий по всій Україні. Ми тлінні, і Пушик перетворюється в прах, але слово його житиме довго, його вивчатимуть,  зазначив Ткачівський.  Він був Пушиком. Він був тяжким, веселим, з ним було легко і не дуже. Він вів щоденник, в якого, здається, 300 томів. Він все занотовував  свою історію – і писав про все, що бачив".

Сотні франківців попрощалися зі Степаном Пушиком. ФОТО 1

Нагадаємо, Степан Пушик помер у ніч на 14 серпня. 

Довідково:

Степан Григорович Пушик народився 26 січня 1944 р. в селі Вікторів Галицького району Івано-Франківської області – український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського університету ім. В. Стефаника.

Лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, премій ім. В. Стефаника, П. Чубинського, Мирослава Ірчана, О. Копиленка, Міжнародної літературної премії імені Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету в Нью-Йорку. Член Спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу.

Заслужений діяч мистецтв України. Степан Пушик – автор одного з найбільших щоденників у світі. Цей щоденник налічує близько 300 томів, у кожному з яких є до 200 сторінок.

Був депутатом Верховної та обласної рад.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: