fbpx

Франківці сплатили майже 7 мільйонів гривень військового збору

Економіка 12:16, 03.02, 2017

Упродовж січня 2017 року платники податків Івано-Франківська для підтримки обороноздатності України сплатили 6,87 млн грн військового збору.

Про це повідомляє прес-служба ДФС в області.

За словами завідувачки сектору адміністрування податку на доходи фізичних осіб та податків з громадян ДПІ у м. Івано-Франківську Оксани Петришин, сума сплаченого з початку року військового збору на 2,27  млн грн перевищує минулорічні показники.

Вона нагадала, що наразі платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Посадовиця також зазначила, що об’єкт оподаткування військовим збором визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і ряд інших. Зокрема, це орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

"Не є платниками військового збору громадяни, які отримують пенсію у розмірі нижче десяти розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (у 2017 році – 12470 грн) та платники, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Також військовим збором не оподатковуються доходи, визначені ст. 165 Податкового кодексу України", – підкреслила Оксана Петришин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: