fbpx

Франківці вимагають не допустити будівництва у районі вулиць Відкрита – Підгірянки

Суспільство 10:00, 16.12, 2015

Мешканці вулиць Підгірянки та Відкритої завітали до заступника міського голови Олексія Кайди з вимогою не допустити несанкціонованого будівництва багатоповерхівки у їхньому дворі.

Люди нарікають, що забудовник хоче знести громадські вбиральні, гаражі та сарай, на який люди мають право власності.

"Ці господарські споруди спільного користування, і вони перейшли у нашу власність разом з придбаними квартирами. Ділянка під будівництво виділялася без нашого відома", – розповів голова ОСББ Володимир Костецький, якому скаржники доручили представляти їхні інтереси.

Люди кажуть, що не проти будівництва, але вимагають його вести із дотриманням законодавства. Розповідають, що на найбільш активних забудовник подав до суду.

"Ми зверталися всюди і бачимо, що суди і влада на стороні забудовника",  кажуть скаржники.

Щоб не допустити будівництва багатоповерхівки, люди спорудили у дворі каплицю. Втім, забудовник вимагає знесення каплиці через суд.

Наразі люди просять міську владу скасувати містобудівні норми і відновити межі прибудинкових територій. Олексій Кайда обіцяв знайти орендаря ділянки, замовника і субпідрядника будівництва та перевірити документи на будівництво.

"Треба, щоб ви чітко представили свої вимоги, аби я міг передати їх забудовнику. Чим швидше будуть вимоги, тим швидше зможемо це вирішити",  сказав Кайда.

Нагадаємо, на вулиці Підгірянки ПП "Санліт-Захід" планує звести шестиповерхівку. Будівництво заплановане на ділянці, де розташовані гаражі місцевих мешканців та туалети. Їх забудовник збирається знести. Мешканці Підгірянки категорично проти самого будівництва шестиповерхівки, кажуть, хочуть зберегти двір, дерева, своє майно. 

Забудовник володіє ділянкою на правах суборенди. Призначення землі за документами  для житлового будівництва. Орендар, який здав ділянку забудовнику, своє право оренди у 2008 році відстояв у суді, позиваючись із Івано-Франківським міськвиконкомом. 

Згідно з генеральним планом Івано-Франківська, на місці старих домів має бути великий багатоквартирний будинок. Забудова цієї території має проводитися у три етапи. Спорудження новобудови у дворі – це лише перша черга будівництва, а під час наступних двох знесуть барак та двоповерхові будинки.

Однак мешканці двору обурюються, що забудовник, затіявши будівництво, не виконав свої зобов’язання. Він обіцяв забезпечити людей санвузлами та відселити мешканців наближених до проектованого будівництва квартир на вул. Відкритій, 25. Однак домовитися про відселення забудовник зміг лише з окремими мешканцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: