fbpx

Франківці забивають цвяшки в дерев'яного лицаря, щоб зібрати гроші для поранених. ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 14:38, 21.07, 2015

Дерев'яну скульптуру середньовічного лицаря на "стометрівці" в Івано-Франківську встановили активісти "Поступового гурту франківців" та історико-краєзнавчого об'єднання "Моє місто".

За словами ініціаторів акції, встановлення дерев'яного лицаря – це продовження галицьких традицій благодійності. Сто років тому такі скульптури "Збруйного лицаря" встановлювали в Дрогобичі, Львові та Перемишлі, аби збирати кошти на українських Січових Стрільців. Кожен охочий міг придбати і забити цвяшок – так символічно створювалися обладунки лицаря. Лише в Дрогобичі в такий спосіб у 1916 році зібрали понад 500 тисяч крон, що за нинішніми мірками становить понад 4 млн грн. 

Про традицію "Збруйного лицаря" місцевим активістам нагадав франківський історик Іван Бондарєв, який сьогодні служить у Маріуполі. 

Представник об'єднання "Моє місто" Василь Іваночко зазначив, що лицар на "стометрівці" – це нагадування франківцям, що війна на Донбасі не закінчилися, ворог досі на нашій землі, а поранені військові потребують підтримки. 

Забити цвяшок у скульптуру коштує 20 грн. Зібрані кошти передадуть благодійному фонду "Карітас  Івано-Франківськ  УГКЦ" на допомогу пораненим бійцям, учасникам АТО.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: