fbpx

Франківці зі шприцами і банками у Палаці Потоцьких творили християнський мурал. ФОТО, ВІДЕО

Суспільство 17:18, 11.05, 2019

В рамках фестивалю "Вгору Серця" у Палаці Потоцьких всі охочі проходять арт-терапаію – кидаються фарбами. Так на одній з палацових стін створюється християнський мурал.

Організатор "фарбувальної" акції у Палаці Потоцьких  відомий франківський художник, дизайнер і музикант Ярема Стецик. 

"Кидаємося фарбами, які не виводяться пранням. Деякі з них  надміцні, але все на водній основі. Дві години кидаємо фарбу на стіну, а вкінці виколупуємо заготовлені букви-зміст", – розповідає Ярема Стецик.

В результаті це буде мурал-стінопис. 

Участь у розвазі, яка водночас є способом малювати, взяли кількадесят франківців. Серед них  художники, актори театру, музиканти, вчителі і пенсіонери з онуками.

Діти разом із дорослими колотили фарби, набирали шприци, склянки і банки, які слугували пензлями, і вибризкували все це на стіну. І, звісно ж, на себе.

1

"Створюємо кольорові плями і дивимося, на що вони схожі", – поділився Дмитро, 11 років. 

"Це є створення християнського муралу,  каже Ярема Стецик.  Тут під шаром фарби "закопані" букви з пісні "Перкалаби"  "З неба руку дав  я пішов, не впав". Коли підсохнуть фарби, ми ці букви вишпортаємо. Вони мають, за задумом, бути білі  якщо не дуже вдадуться, то нічого, ми поправимо. Головне  зміст". 

 

Стіна у Палаці Потоцьких вибрана не випадково, додає Стецик. По-перше, тому, що це локація фестивалю "Вгору Серця". А по-друге, хотілося ще більше оживити, наповнити сенсами цей простір.

"Ми спеціально не ґрунтували, не готували стіну. Тому цей малюнок буде в процесі трансформації  за наступні два місяці з дощами, з грозами він розмиється і зійде. Тобто, він постійно буде видозмінюватися, як і все навколо",  акцентує художник. 

З іншого боку стіни, де пішохідна алея попри мури Палацу Потоцьких, також відбувається дійство  туди час від часу вилітають кольорові бризки. "Обережно! Літає фарба!"  попереджає табличка, перекинута на той з цього боку стіни. 

Ярема каже, що з-за стіни до товариства з фарбами у Палаці Потоцьких за весь час акції так і не приєднався ніхто. 

"А дарма. Це розвага для мільйонерів",  вважає Стецик. 

2Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: