fbpx

Франківців запрошують на науковий пікнік

Суспільство 08:02, 06.05, 2016

До святкування Дня міста та для популяризації науки у Франківську вперше відбудеться "Науковий пікнік в Івано-Франківську".

Наукові пікніки – це демонстраційні інтерактивні експерименти для всіх охочих долучитися до таємниць науки. При цьому науково-просвітницька робота поєднується із грою та навчанням. Наукові пікніки постійно проводяться у європейських містах з метою популяризації наукових знань та залучення молоді до творчої наукової роботи.

До участі у пікніку будуть залучені науковці, аспіранти та студенти-фізики, хіміки, біологи, біохіміки та математики.

Зокрема, особливістю цього заходу буде те, що, окрім фахівців природничих спеціальностей, звичних для наукових пікніків, свої майстер-класи продемонструють митці та журналісти.

Відвідувачі святкового дійства зможуть не лише побачити ефектні демонстрації, але й самі взяти участь у їх створенні, пройти навчання з професійної фото- та відеомайстерності, самостійно виготовити різьблені речі і фотоелементи із підручних матеріалів.

Активні мешканці зможуть висловити своє бачення розвитку рідного міста в інтерв’ю молодим журналістам Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

До уваги гостей Свята будуть представлені:

– Досліди з фізики та інформаційних технологій: виготовлення своїми руками сонячних генераторів, перетворення тепла в електрику (для зарядки мобільних), робототехнічні моделі та ін.

– Досліди з хімії: серія дослідів з хімічними реактивами; визначення якості навколишнього повітря (з можливістю визначення якості відпрацьованих газів автомобілів поблизу); імітації вогню, порізів, тощо.

– Досліди з біології: експерименти на екологічну тематику (вплив вуглекислого газу на навколишню температуру, дихання дріжджів, дихання людини і вуглекислий газ) та ін.

– Біохімія і здоров’я: можливість побачити свою ДНК, як функціонує клітина, старих, хворих на ожиріння і хворобу Паркінсона плодових мушок, трансгенні лабораторні організми.

– Цікава журналістика: фотомайстерність (майстер-клас), відеозапис та анкетування, лист для прикарпатських журналістів, "відкритий мікрофон" для міста.

– Майстер-клас: мистецтво, різьба по дереву.

– Інноваційні розробки студентів університету.

Захід відубуватиметься 7 травня з 12:00 до 17:00 год. на площі Ринок.

Активних учасників експериментів, а особливо дітей, чекають цікаві подарунки!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: