fbpx

Франківців запрошують на виставку робіт "батька" "Станіславського феномену"

Культура 09:49, 08.06, 2015

Художник і педагог Орест Зборовський виховав чи не половину митців, що сформували художню складову "Станіславського феномену".

Виставка ілюстрацій та рисунків Ореста Заборського, створених у 70-90-х рр. ХХ ст., сприятиме уважнішому ставленню до книги. Художник представив на оглядини власні ілюстрації до літературних творів. Каже, експозиція не зовсім творча. Вона радше методична і несе в собі пізнавальну мету. Аби нове покоління творчих людей могло ознайомитися з технікою рисунку та порівняти книжкову ілюстрацію хенд мейд з комп’ютерною графікою.

Довідка:

Орест Мар’янович Заборський, нар. 2 лютого 1947 в Станіславі. В 1967 закінчив навчання в Одеському художньому училищі, а в 1972 в Львівському поліграфічному інституті. З 1974 працював на викладацькій роботі в ПТУ №5 та Дитячій художній школі, де навчав дітей живопису, композиції, рисунку. Він виховав чи не половину митців, що сформували художню складову "Станіславського феномену".

Понад чверть століття художник утримувався від персональних виставок. Востаннє Орест Заборський експонував власні роботи ще 1986 року у Краєзнавчому музеї. Однак і тоді не вдалося представити частину робіт – їх не пропускала офіційна цензура. У 2014 році мав виставку рисунку в ЦСМ в Івано-Франківську.

На виставці експонуються ілюстрації до книг: "Міфи та легенди древньої Греції", Ю. Марцинкявічус "Кров і попіл", Р. Юзва "Біль", Я. Гладун "У світі рослин", Л. Українка "Лісова пісня", Р. Джованьйолі "Спартак" та творів Т. Шевченка, С. Єсєніна, Уолта Уітмена, Едгара По, О’Генрі, В. Стефаника, Жозе де Марії Ередіа.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: