fbpx

Франківцям покажуть унікальний "Релікварій святого Пантелеймона"

Культура 07:07, 22.12, 2014

"Релікварій святого Пантелеймона" – це скринька-мощевик з фондів Краєзнавчого музею.

З нагоди 5-ї річниці реставраційного проекту "Врятуймо скарби разом!" 25 грудня в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкриється виставка "Релікварій святого Пантелеймона" – презентація творів сакрального мистецтва, які потребують реставрації, та фотовиставка Юрія Бакая з циклу "Образи Світлих", 2013-2014 рік.

Зокрема, франківці побачать унікальну скриньку-мощевик XVIII ст. Твір заслуговує на увагу відвідувачів, оскільки є рідкісною пам’яткою на території Галичини. Як показують попередні дослідження, скринька, імовірно, виготовлена в одному з грецьких монастирів, була привезена в Галичину як дар. Всередині мощевика намальована ікона з зображеннями святого Пантелеймона, Божої Матері з Ісусом та розп’яття на фоні пейзажу з монастирськими церквами і морем. На торці скриньки в процесі реставрації виявлено напис грецькою мовою.

Як відомо, святий Пантелеймон є цілителем і покровителем воїнства. В час, коли Україна змушена у боях захищати свою незалежність, оргкомітет та прихильники проекту "Врятуймо скарби разом!" вирішили провести, окрім презентації рідкісної пам’ятки, також акцію збору коштів на потреби української армії. Відтак, відвідувачі виставки зможуть зробити пожертву для українського війська.

Виставка діятиме лише 4 дні – до 28 грудня.  

Нагадаємо, за 5 років в рамках проекту "Врятуймо скарби разом" завдяки меценатам було  відреставровано десятки  творів іконопису та скульптури 17-20 ст., а музей якісно оновив експозицію. Проект отримав розголос не тільки на Прикарпатті, а й в Україні загалом.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: