fbpx

Франківцям покажуть виставу "Сталкери" на великій сцені

Культура 17:13, 22.02, 2016

На сцені Івано-Франківського музично-драматичного театру ім. Івана Франка 9 березня о 18 годині відбудеться прем'єра вистави "Сталкери".

Про це сьогодні на прес-конференції в облмуздрамтеатрі розповіли режисер вистави Стас Жирков, відома актриса Ірма Вітовська та директор театру Ростислав Держипільський

За словами Ростислава Держипільського, вистава "Сталкери" за п’єсою Павла Ар’є стала однією з найбільших подій у театральному житті України і він радіє, що франківці зможуть її подивитися ще раз, пише Репортер.

Нагадаємо, що виставу презентували у травні минулого року, під час фестивалю сценічних мистецтв.

"За цей час вистава змінилася, стала такою м’язистою, бо перейшла на велику сцену, – говорить режисер постановки та художній керівник київського театру "Золоті ворота" Стас Жирков. – З’явилося більше глядачів, більше енергії від акторів".

У виставі головну роль – 86-річну бабу Прісю, яка живе у зоні відчуження, грає Ірма Вітовська. Відома актриса розповідає, що це її перша робота після довгої перерви з театром і дуже потужна.

"Я називаю цю роль – сповідь, бо те, що говорить баба Пріся, абсолютно начинене в мені, – говорить Ірма Вітовська. – Я усвідомлено говорю ті речі, які закладено автором. Точно знаю, про що вона говорить. Це дуже важливо, бо ти не просто доносиш текст і його розмальовуєш, а ти абсолютно солідарний з тими речами, про які говорить твій персонаж. Це твій біль".

Також Ірма Вітовська та Стас Жирков наголошують на важливості возити виставу на Схід та Південь України, аби долати розбіжності у думках та поглядах людей. Треба вести матеріал, який працює з мізками.

"Ця вистава домайданна, – пояснює актриса. – На тих територіях часто у тому, що зараз відбувається, винять Майдан. Люди залишилися у тій домайданній історії, там законсервовані. Через цю бабу Прісю мають зрозуміти, що цього неможливо було уникнути. Це можливість склеїти і дати зрозуміти, що все так і мало статися. Нехай з десяти лише у двох повернеться голова – то вже є перемога. Коли повернемо людей, повернемо території. Не інакше".

Вже сьогодні з виставою "Сталкер" поїхали на гастролі до Рівного. Також виставу побачать чи не у всіх найбільших містах України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: