fbpx

Галабала пояснила, чому облдержадміністрація і деякі депутатські групи домагаються її відставки

Політика 13:57, 31.03, 2016

Заступник голови Івано-Франківської обласної ради, член партії "ВОЛЯ" Ольга Галабала прокоментувала наміри низки депутатських груп звільнити її з посади.

Як повідомляв КУРС, 32 депутати Івано-Франківської обласної ради підписали звернення з вимогою припинити достроково повноваження заступника голови обласної ради Ольги Галабали. Свою ініціативу підписанти – депутати від фракцій "Самопомочі" і БПП "Солідарність" (включно з головою ОДА Олегом Гончаруком і його заступником Сергієм Басарабом)  пояснюють "нетактовністю" Галабали, яка неодноразово критикувала колег і не реагувала на їхні зауваження.

Перед самою обідньою перервою голова облради Олександр Сич поставив на голосування пропозицію внести питання про відставку Галабали до порядку денного сесії. "За" проголосували 43 обранці.

Ольга Галабала запропонувала власну версію мотивів її звільнення, які ті сором'язливо приховали за фразами про "нетактовність".

"Питання треба розділити на дві частини. Перша  ініціювала цю заяву БПП "Солідарність", і це для нас було зрозуміло, бо обласна рада здійснює контрольну функцію над обласною державною адміністрацією. Я курую питання екології, землі й інші питання, які зараз мають резонанс. Зараз ми проводимо збір інформації щодо звітування за екологічні кошти.

Минулою екологічною обласною програмою було передбачено близько півмільярда гривень на витрати екофонду. Звітів за 2011-14 роки немає. Ми ведемо активний збір інформації з цього блоку питань. Також ведемо активний збір інформації, яка стосується руслоочисних і руслорегулювальних робіт. Фракція БПП знає, що у мене як у заступника голови облради є доступ до усієї інформації. Тим більше, ми постійно витребуємо різні фінансові звіти від ОДА. Ні для кого не секрет, що ми готуємо подання в НАБу по екологічних, руслорегулювальних коштах. Тому, мені здається, що зараз для них настав час, коли вони вирішили обмежити доступ до документів та інформації, а єдиний спосіб це зробити – це звільнити мене з посади заступника.

До цього часу ця інформація не надавалася на наші запити по кілька місяців, постійно надходили відписки. А вчора чотири години ми були в управлінні водних ресурсів, вивчали документацію…

Друга частина питання стосується наших політичних партнерів. У грудні 2015 року ми сформували керівний склад обласної ради з представників чотирьох фракцій. І зараз справа не в тому, чи залишуся я заступником, чи ні. Справа в тому, чи ми готові міняти правила на рівні області, чи будемо консервувати старі правила, які діяли за часів Януковича. Якщо у нас залишаються спільні цінності, то давайте ми задекларуємо людям, що ми робимо. Якщо ми більше не маємо спільних цінностей, будь ласка, голосуйте. Мені від цього буде легше.

Давайте більше не плодити тут в області театр абсурду. З позицією "БПП" все зрозуміло. Щодо позиції політичних партнерів  я буду просити визначеності: якщо вони не готові змінювати правила, то хай голосують за відставку, це їхнє право. Але давайте чітко розставимо все на місця.

Незалежно від того, як складеться ситуація, партія "ВОЛЯ" і надалі буде працювати в напрямку боротьби з корупцією, домагатиметься припинення варварського видобутку гравію в річках, вирубки лісу, відстоюватиме повну прозорість фінансової інформації і вимагатиме впровадження антикорупційної системи електронних закупівель ProZorro",  заявила Ольга Галабала.

Як повідомляв КУРС, конфлікти між Ольгою Галабалою й депутатами інших фракцій виникали також через увагу активістів ВОЛІ до питання незаконного видобутку гравію на річках Прикарпаття, вимогу Галабали запровадити антикорупційну систему електронних закупівель ProZorro, гостру критику з її боку з приводу розподілу 80 млн грн обласного екологічного фонду тощо. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: